Projekt pn.: „Poprawa infrastruktury i standardu wychowania przedszkolnego w Gminie Skołyszyn poprzez przebudowę, rozbudowę i nadbudowę wraz z doposażeniem Przedszkola Publicznego w Skołyszynie” uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021 – 2027.

Celem głównym projektu jest: poprawa warunków wychowania przedszkolnego i zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości usług edukacyjnych sprzyjających włączeniu społecznemu w Przedszkolu Publicznym w Skołyszynie.
 
Okres realizacji: lipiec 2024 – wrzesień 2025
Wydatki ogółem: 4 108 746,20 zł (brutto)
Kwota dofinansowania: 2 124 999,99 zł (brutto)
 
Zakres projektu: Projekt obejmuje przebudowę, rozbudowę i nadbudowę wraz z wyposażeniem (meblowym i sprzętowym) budynku gminnego przedszkola w Skołyszynie. W budynku przewidziano: windę, zaplecze kuchenno-socjalne, toalety, szatnie, wózkownie, hall oraz dodatkowe 2 sale dla dzieci, pomieszczenie techniczne oraz pokoje dla nauczycieli i socjalne, wykonanie instalacji wewnętrznych i urządzeń budowlanych, przebudowę dojścia i dojazdu do budynku oraz parking wraz z miejscami dla osób niepełnosprawnych. W ramach projektu planuje się usunięcie wszystkich barier poziomych i pionowych.
 
Realizacja projektu pozwoli na pozyskanie nowej powierzchni, która będzie wykorzystywana do zapewnienia opieki nad dziećmi oraz prowadzenia zajęć indywidulanych oraz grupowych. Powstaną dwie sale dla dzieci z oddziału „0” – jedna o powierzchni 87,23 m2 oraz druga o powierzchni 78,52 m2. Utworzona sala wielofunkcyjna o pow. 52,38 m2 pozwoli na organizowanie wspólnych zajęć i wydarzeń dla dzieci (zajęcia rozwijające zdolności artystyczne (taneczne, muzyczne, plastyczne). W pokoju dla dzieci z dysfunkcjami (12,55 m2) będą prowadzone zajęcia indywidualne dla dzieci z zaburzeniami zachowania lub emocji i innymi problemami wymagającymi wsparcia psychologa lub nauczyciela opiekuna.
 
Przebudowa, rozbudowa oraz nadbudowa istniejącego budynku przedszkola pozwoli na:
- zmiany układu funkcjonalnego istniejącego budynku przedszkola
- utworzenie dodatkowej przestrzeni,
- poprawy jego parametrów użytkowych, w celu dostosowania do obowiązujących standardów i zwiększenia liczby miejsc przedszkolnych o 40 (obecnie w przedszkolu jest 100 miejsc,
a powstaną dwa oddziały klas „0”),
- dostosowania do potrzeb wszystkich jego użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami, a także dzieci z zaburzeniami zachowania i emocji, a także ze szczególnymi uzdolnieniami.
PREZENTACJA przedszole SKOŁYSZYN