30 grudnia w Urzędzie Gminy Skołyszyn odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu pożarniczego dla dwóch jednostek działających na terenie Gminy Skołyszyn: OSP Lipnica Górna i OSP Kunowa. Druhowie tychże jednostek nabyli nowoczesny trójnóg ratowniczy, agregat prądotwórczy i pompę szlamową z osprzętem za łączną kwotę blisko 27 tysięcy złotych, z czego 24 tysiące złotych to środki pozyskane w ramach dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

W spotkaniu udział wzięli: Maria Kurowska - Poseł na Sejm RP, Bogusław Kręcisz - Wójt Gminy Skołyszyn, Dariusz Łyszczarz - Przewodniczący Rady Gminy wraz ze Stanisławem Wojdyłą - Wiceprzewodniczącym Rady, Radnym z Lipnicy Górnej, Stanisław Święch - Członek Zarządu Głównego ZOSP RP, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Jaśle oraz Druhowie z Lipnicy Górnej i Kunowej.

Poseł Maria Kurowska uhonorowana została Medalem "Za zasługi dla pożarnictwa powiatu jasielskiego", który otrzymała z rąk dh Stanisława Święcha. Gratulujemy!