Logo Gminy Skołyszyn

Nowe możliwości blisko domu! Gmina Skołyszyn z dotacją na rozwój mieszkańców

Świetne wiadomości dla mieszkańców gminy Skołyszyn i całego powiatu jasielskiego! Nasz samorząd znalazł się w elitarnym gronie 20 gmin na Podkarpaciu, które zdobyły dofinansowanie w ramach „Uniwersytetu Samorządności”. Już od lipca rusza cykl bezpłatnych szkoleń, warsztatów i seminariów. To idealna okazja dla dorosłych, którzy chcą zdobyć nową wiedzę, rozwijać pasje, a przy tym działać na rzecz lokalnej społeczności i dbać o nasze kulturowe dziedzictwo.

Projekt powstał z myślą o realnych potrzebach mieszkańców. Program jest skierowany szczególnie do członkiń Kół Gospodyń Wiejskich (KGW), które chcą rozwijać swoje skrzydła, lokalnych przedsiębiorców oraz osób, które dopiero planują założyć własny biznes, a także wszystkich tych, którzy chcą podnieść swoje kompetencje zawodowe i społeczne. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie od 1 lipca do końca października 2026 roku. Co ważne – programy zostaną dopasowane do uczestników (zarówno pod kątem tematyki, jak i poziomu zaawansowania), a godziny spotkań będą dogodne również dla osób pracujących.

Całkowity koszt tego edukacyjnego przedsięwzięcia to 26 570,00 zł, z czego aż 15 000,00 zł to pozyskane dofinansowanie. Inicjatywa jest realizowana w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025 i wpisuje się w realizację „Strategii Rozwoju Województwa – Podkarpackie 2030”.

Galeria zdjęć

706504692_1446149104213878_224644860628493034_n 707125861_1446148964213892_4278907504175857298_n 707724438_1446149477547174_3996960762152262615_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe 
aktualności