Wycieczka rodzinna do Krynicy-Zdrój i Muszyny

W niedzielę 30. czerwca 2019 roku odbyła się wycieczka rodzinna do Krynicy-Zdrój i Muszyny. Główną atrakcją było zwiedzanie słynnego uzdrowiska zwanego "polskim Baden-Baden", a także wizyta w muszyńskich ogrodach biblijnych oraz sensorycznych. 


Już o godzinie 7:00 uczestnicy wycieczki, zebrani na poszczególnych przystankach Bączala wyruszyli autokarem p. Krzysztofa Sarneckiego, by uczestniczyć we Mszy świętej w Kościele Zdrojowym, która sprawowana była punktualnie o godzinie 9:00. Następnie w trakcie czasu wolnego turyści mieli możliwość wyjazdu kolejką linową na Górę Parkową oraz skorzystania z atrakcji na jej szczycie, w tym cieszących się ogromnym powodzeniem tzw. "Rajskich Ślizgawek". Po powrocie do centrum Krynicy wycieczka z Bączala spacerowała słynnym deptakiem oraz kosztowała wód mineralnych. Niektórzy uczestnicy wyprawy spędzili miło czas w Muzeum Zabawek.

O godzinie 14:00 Bączalanie i ich towarzysze wyruszyli do Muszyny, aby spędzić czas: najpierw w Ogrodach Biblijnych, gdzie zostało wykonane zdjęcie grupowe, a następnie w Ogrodach Sensorycznych, z których rozciągają się przepiękne widoki na Beskid Sądecki. Wprawieni turyści dostrzegli także sylwetkę Tatr Wysokich oraz pozostałości zamku starostów Państwa Muszyńskiego. W trakcie czasu wolnego była możliwość ochłodzenia się, a także skorzystania z atrakcji gastronomicznych.

Kolejnym etapem wycieczki było rodzinne ognisko, które odbyło się już po powrocie do Bączala. W otoczeniu Domu Ludowego w Bączalu Górnym wszyscy uczestniczący w wycieczce autokarowej zorganizowanej na rozpoczęcie wakacji posilili się smaczną kiełbaską. Konsumowaniu towarzyszyły miłe rozmowy sąsiedzkie. Dodatkowym urozmaiceniem były atrakcje przygotowane przez druhów OSP Bączal Górny. W trakcie licznych gier i zabaw dzieci zmieniły się w prawdziwych, małych strażaków. Miały także możliwość zapoznania się ze sprzętem gaśniczym. Przez cały okres niedzielnej wycieczki po Beskidzie Sądeckim panowała wręcz wymarzona pogoda. To był bardzo sympatyczny czas.

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi