Wizytacja kanoniczna w Bączalu Dolnym

W czwartek 21. marca ksiądz biskup Edward Białogłowski biskup pomocniczy diecezji rzeszowskiej przeprowadził wizytację kanoniczną w parafii św. Mikołaja w Bączalu Dolnym. Nasza parafia w ubiegłym roku obchodziła jubileusz 670-lecia. Została erygowana najpewniej w 1348 roku i jest jedną z najstarszych na terenie diecezji rzeszowskiej.

Ksiądz Biskup odwiedził placówki oświatowe znajdujące się na terenie parafii Bączal Dolny, a mianowicie Szkołę Podstawową w Bączalu Dolnym oraz Szkołę Podstawową i Społeczne Gimnazjum w Opaciu. Później odwiedził chorego oraz zatrzymał się w domu rodziny wielodzietnej. O godzinie 16:00 w kościele parafialnym Imienia Maryi spotkał się z grupami duszpasterskimi działającymi przy parafii, w tym: z członkami Rady Duszpasterskiej, Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu Caritas, Szkolnego Koła Caritas, Grupy Katechetycznej, Młodzieżowej Grupy Biblijnej i Liturgicznej Służby Ołtarza.

O godzinie 17:00 Ksiądz Biskup odprawił Mszę Świętą Pontyfikalną, w której uczestniczyli także licznie zebrani kapłani z dekanatu Jasło-Zachód, na czele z Księdzem Dziekanem. Podczas Eucharystii 37 kandydatów i kandydatek do bierzmowania otrzymało sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. W trakcie Mszy św. Ksiądz Biskup wygłosił Słowo Boże skierowane do wszystkich parafian.

Wizytacja Księdza Biskupa, jako następcy Apostołów to doskonała okazja, by odkryć wartość parafii, jako naszej wielkiej rodziny, w której żyjemy duchowo, modlimy się wspólnie i wspieramy się nawzajem.

 

 Parafia w Bączalu Dolnym

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi