Wędkarstwo

Rzeka Ropa

   Rzeka Ropa stanowi lewobrzerzny dopływ Wisłoki o długości blisko 80 km. Swoje źródła posiada na stokach Jaworzynki w Beskidzie Niskim. Powierzchnia jej dorzecza stanowi obszar ponad 971 km kwadratowych, a do jej głównych dopływów należą Sękówka, Libuszanka, Olszynka i Bednarka. Biegnąc malowniczymi terenami Beskidu Niskiego, a następnie Obniżenia Gorlickiego uchodzi do Wisłoki w Jaśle. Po drodze mija wiele miejscowości, z których największymi są Gorlice i Biecz. W jej górnym biegu usytuowany jest zbiornik zaporowy Klimkówka.

     Rzeka ta posiada typowo podgórski charakter i nawet na odcinku nizinnym posiada fragmenty typowe dla wód górskich. Przciętna głębokość rzeki waha się od ok. 80 cm do nawet 2 m. Wody rzeki obecnie zaliczane są do stosunkowo czystych co sprzyja rozwojowi ryb reofilnych.

 

Rzeka Olszynka

Rzeka Olszynka rozpoczyna swój bieg na górze Brzance w Jodłówce Tuchowskiej, 534 m n.p.m. Płynąc Kotliną Olszynki, po osiągnięciu 24 kilometra oddaje swe wody do rzeki Ropy w miejscowości Siepietnica, po jej lewej stronie.

     Rzeka ta to typowy górski potok, biegnący na przemian wśród pól, łąk i lasów, czasem tylko przepływając przez niewielkie miejscowości. Jedynie w końcowym swym fragmencie staje się niewielką rzeczką nizinną. Niestety naturalny charakter tej niegdyś przepięknej rzeczki, został w ciągu ostatnich kilkunastu lat, dość mocno naruszony przez meliorantów. Obecnie rzeka osiąga przeciętnie od ok. 0,5 m do 1.5 m głębokości. Wody zaliczane są do III, a miejscami do II klasy czystości wód.

 

Łowisko specjalne Siepietnica - Wróblowa - Ujazd

Zasady korzystania z łowiska:

1. podstawą do wędkowania na zbiornikach jest posiadanie karty wędkarskiej,

2. wykupienie opłaty okręgowej,

3. wykupienie aktualnego zezwolenia rocznego lub opłaty dobowej.


Żródło: http://www.pzw.org.pl

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi