Warsztaty komputerowe dla seniorów

Co raz więcej starszych osób interesuje się światem komputerów i Internetu. Aby umożliwić seniorom poznanie tajników korzystania z komputera i poruszania się po zasobach stron WWW Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zorganizował w październiku Kurs Komputerowy dla Seniorów.

 Podczas czterech spotkań uczestnicy warsztatów poznali podstawowe zasady korzystania z komputera, edytora tekstowego i przeglądarki internetowej. Pracownicy GOKiCz objaśnili uczestnikom podstawowe pojęcia i elementy informatyczne. Po udzieleniu instrukcji uczestnicy próbowali pisać i formatować proste teksty, przeszukiwali interesujące ich strony internetowe, regionalne portale informacyjne oraz  stronę Urzędu Gminy Skołyszyn. Na zakończenie kursu, uczestnicy zakładali sobie pocztę e-mail oraz wysyłali i odbierali wiadomości.

Aktywność uczestników pokazała, że w ciągu kilku godzin można się dużo nauczyć a obsługa komputera nie jest aż tak skomplikowana.

Ponieważ spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników nowy kurs rozpocznie się 23 listopada br.  Zapisać można się telefonicznie pod numerem telefonu 013 449 10 17 lub osobiście w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek.

Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by gminne biblioteki publiczne stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło informacji:

GOKiCz w Skołyszynie

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi