Uczniowe ze Szkoły Podstawowej w Kunowej w Maladze

Colegio Los Olivos z Malagi było gospodarzem kolejnej już wizyty edukacyjnej projektu Erasmus+ pt. English for Social Entrepreneurship realizowanego przez Szkołę Podstawową w Kunowej. Tym razem uczestnicy poszukiwali i porównywali informacje o wymaganiach prawnych koniecznych do założenia i prowadzenia przedsięwzięcia społecznego.

W pierwszym dniu uczniowie zaprezentowali wyniki swoich poszukiwań przeprowadzonych na poziomie lokalnym oraz zaprezentowali własne pomysły na prowadzenie takiej działalności we własnym środowisku lokalnym. Nasi uczniowie przedstawili pomysł na założenie własnej piekarni zatrudniającej osoby zagrożone wykluczeniem społecznym.

Hiszpańscy gospodarze we współpracy z lokalnymi spółdzielniami społecznymi przygotowali cykl warsztatów pozwalających poznać i doświadczyć zasad takiej działalności w ich kraju. Zrobili to wykorzystując połączenie typowych wykładów z praktycznymi zajęciami z zastosowaniem technik komputerowych, czy też nawet gry w szachy.

 Uczestnicy odwiedzili m.in. firmę La Noria, która koncentruje swe działania na tzw. „zielonej gospodarce” i sprawach zmian klimatycznych podejmując problem zwalczania głodu na świecie. Uczniowie i nauczyciele mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach pozwalających na poznanie skali problemu zanieczyszczenia mórz odpadami plastikowymi. W gorącej dyskusji próbowali wyjść z propozycjami rozwiązania problemu.

Wizyta w organizacji pozarządowej Garden Community pozwoliła poznać kolejne przedsięwzięcie społeczne, które ma na celu zapewnienie obszarów pozwalających na ochronę upraw lokalnych.

Działania projektowe zostały podsumowane sesją warsztatów i prezentacji porównujących wymagania prawne do założenia i prowadzenia działalności przedsiębiorstw społecznych w krajach partnerskich.

Wizyta była również okazja do poznania piękna Malagi i okolic. Sprzyjająca pogoda pozwoliła skorzystać z atrakcji lokalnych plaż, a nawet na zajęcia w kajakach na Plaży Nerja. Uczestnicy odwiedzili też muzeum i jaskinie w Nerja pokazujące historię tamtejszego regionu.

Obecnie Szkoła Podstawowa w Kunowej przygotowuje się do zorganizowania podobnej wizyty u siebie przygotowując cykl zajęć poświęconych tematyce finansów w przedsięwzięciu społecznym.

 

SP Kunowa

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi