Szkoła Podstawowa w Kunowej

Dyrektor: mgr Mariola Krygowska

Kunowa 89a

38-243 Harklowa

tel. 13 44 94 127

e-mail: gimkunowa2@o2.pl

www: http://zspkunowa.w.interia.pl/podstawowa.html

 

Zespół Szkół Publicznych w Kunowej to placówka o ponad 100-letniej tradycji, mocno związana ze środowiskiem, w którym prowadzi swoją działalność. Zespół obejmuje szkołę podstawową i gimnazjum.

Starania o powstanie szkoły w Kunowej sięgają roku 1907, kiedy to Krajowa Rada Szkolna zezwoliła na powstanie w tej miejscowości szkoły. Zorganizowano wówczas dla Kunowej i Pustej Woli szkołę jednoklasową. Jako samodzielna placówka szkoła w Kunowej rozpoczęła działalność 1 września 1910r.

Na początku działalności szkoły nauka odbywała się w wynajętej izbie prywatnego domu, a pierwszy budynek szkoły oddano do użytku 30 sierpnia 1923r. Powstał on wysiłkiem mieszkańców Kunowej i Pustej Woli, którzy urządzili składkę na rzecz budowy szkoły. Istotny wkład w powstanie nowego budynku miała pracująca od 1918r. nauczycielka – Agnieszka Szandrowska. Historia szkoły w Kunowej to ciągłe starania mieszkańców i nauczycieli o rozwój i modernizację placówki.

W latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych wielokrotnie przebudowywano i rozbudowywano szkołę.

Obecny kształt szkoła zawdzięcza inwestycjom dokonanym w latach dziewięćdziesiątych. Dobudowaną część budynku przeznaczono na nowe sale lekcyjne i kompleks sanitarny oraz wybudowano salę gimnastyczną, która od roku szkolnego 1996/97 służy tutejszej młodzieży.

13 listopada 2010r. Szkoła w Kunowej obchodziła uroczysty Jubileusz 100-lecia działalności, było to ważne wydarzenie dla uczniów, pracowników szkoły oraz lokalnej społeczności.

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi