Światowy Dzień Pluszowego Misia

Wszystkie dzieci kochają misie. To jedna z najbardziej znanych i lubionych zabawek. Pierwszy miś maskotka powstał 117 lat temu w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear" i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!" Chyba nie ma domu, w którym na półce, łóżku lub fotelu nie siedzi miś.

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie misie świętowały 26 listopada. Uczniowie z kl. II ze  Szkoły Podstawowej w Skołyszynie poznały historię pluszowego misia. Podczas spotkania nie zabrakło również głośnego czytania - dzieci wysłuchały fragmentu książki Czesława Janczarskiego i dowiedziały się dlaczego miś miał klapnięte uszko i kto misiowi nadał imię Uszatek, rozwiązywały zagadki dotyczące ulubionych pluszowych bohaterów. Kolejnym punktem spotkania było wykonanie „misiowej opaski”.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe misie zakupione w ramach projektu "Literatura –teraz elit tura” (Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).

 

GOKiCz Skołyszyn

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi