Podsumowanie 27 Finału WOŚP

13 stycznia 2019 r. w całej Polsce i wielu krajach świata odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny Wielka Orkiestra zagrała w Gminie Skołyszyn. 30 wolontariuszy kwestowało na terenie Skołyszyna, Lisowa, Przysiek, Sławęcina, Harklowej, Siepietnicy i Święcan. Spotkali się oni z dużą serdecznością ze strony mieszkańców naszej gminy, dzięki czemu udało się zebrać rekordową kwotę 9.383,23 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji WOŚP i pozwolą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jak co roku, dzięki życzliwości właścicieli sklepu „Delikatesy Szot” – P. Genowefy Szot i P. Dariusza Szot, którzy bezpłatnie przekazali produkty spożywcze wolontariusze mogli skorzystać z ciepłego posiłku.

Bardzo dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Skołyszynie za okazaną pomoc w organizacji Finału WOŚP. Serdeczne podziękowania składam strażakom z OSP Skołyszyn i OSP Święcany, którzy pomogli w poruszaniu się po miejscowościach i sprawowali opiekę nad wolontariuszami. Bez ich zaangażowania na pewno nie udałoby się uzyskać tak dużej kwoty. Ogromne podziękowania należą się również Pani Patrycji Pawluś ze „Stajni z FANTAZJĄ” w Święcanach oraz jej pomocnikom, dzięki którym możliwe było skorzystanie z lekcji jazdy konnej przed budynkiem Szkoły Podstawowej w Skołyszynie.

Wszystkim, dzięki którym organizacja 27 Finału WOŚP była możliwa na tak wysokim poziomie jestem ogromnie wdzięczna. Mimo tragicznych wiadomości, które napłynęły w niedzielny wieczór z Gdańska i nie pozwalają do końca cieszyć się z wspaniałego wyniku jestem pewna, że zebrane przez nas pieniądze świadczą o ludzkiej dobroci.

 Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards)

 

Szef Sztabu Agnieszka Hajduk

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi