OSP Święcany – to brzmi dumnie!

W dniu 29 marca 2019 r. strażacy ochotnicy w OSP Święcany odebrali gratulacje i upominki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego jako dowód uznania za zasługi i osiągniecia.

Powodem do dumy jest zwyciestwo w Drużynowych Mistrzostwach Polski Strażaków OSP, które odbyły się 3 lutego 2019 r. w Katowicach. Druhowie: Bartosz Maciejowski, Tomasz Kurek, Karol Okarma, Mateusz Kozłecki i Jakub Sokulski okazali się bezkonkurencyjni. Bartosz Maciejowski okazał się także najlepszym z ponad 200 zawodników bioracych udziął w zawodach pokonując 33 piętra w 3 minuty i 23 sekundy.

- Jestem dumna i szczęśliwa, że mogę nagrodzić strażaków ze Święcan, którzy są przykładem dla druhów z całej Polski. Dzięki panów staraniom, OSP Święcany – to brzmi dumnie! Jestem przekonana, że mistrzostwo Polski przekłada się na codzienną, niezwykle trudną misję, jaką na rzecz lokalnej społeczności pełnią strażacy ochotnicy. Gratuluję i dziękuję – powiedziała podczas spotkania Maria Kurowska.

 

Źródło fotografii: https://podkarpackie.pl/index.php/kultura/6735-osp-swiecany-to-brzmi-dumnie

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi