Narodowe Czytanie w Harklowej

 

 

 

Narodowe Czytanie w Harklowej

 Tegoroczne Narodowe Czytanie odbyło się 12 września 2019 roku na terenie Szkoły Podstawowej w Harklowej. Uroczystość zorganizowała społeczność tutejszej szkoły wraz z filią biblioteki GOKiCz w Skołyszynie. Podstawowym celem przedsięwzięcia była popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

 Z ponad stu propozycji tytułów Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką zaproponowali do czytania Nowele polskie. Fragmenty ośmiu nowel autorstwa polskich pisarzy czytali uczniowie klasy V i VIII Szkoły Podstawowej w Harklowej. Te piękne i mądre utwory zawierają wspólny mianownik jakim jest polskość. Łączą także uniwersalne treści, refleksję nad człowiekiem i społeczeństwem. Do dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością.

 Narodowe Czytanie to nie tylko możliwość obcowania z wybitnymi utworami będącymi podstawą naszej kultury i tożsamości, ale również okazja do zaznajomienia się z wielkimi ideami czasów, w których powstawały. W czasie wspólnej prezentacji nie zabrakło epokowych strojów oraz oprawy muzycznej. Uczniowie z wielkim skupieniem wysłuchali czytanych tekstów, co pozwoliło im odkryć walory artystyczne i aktualność polskich nowel.

 Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Magdalena Dranka-Żywiec podziękowała wszystkim uczestnikom za udział we wspólnym czytaniu i podkreśliła ponadczasowe wartości dzieł. Zgromadzeni mogli także opieczętować przyniesione przez siebie książki pamiątkowym stemplem, stworzonym specjalnie na tę okazję przez Kancelarię Prezydenta.

 

SP Harklowa

 

wiadomość dodana przez: A.Sowiński

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi