Na dnie Oceanu Tetydy - wycieczka do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach

Na dnie Oceanu Tetydy

-wycieczka do Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach

 

1 sierpnia dzieci i młodzież z Bączala Dolnego, Lisowa, Lipnicy Górnej, Przysiek, Skołyszyna, Siepietnicy i Święcan  odwiedziły Rezerwat Przyrody „Skamieniałe Miasto”. To już piąta wycieczka zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie w ramach wakacyjnych zajęć.

 

Rezerwat Skamieniałe Miasto Ciężkowice znajduje się na Pogórzu Ciężkowickim, na północno-zachodnich stokach wzniesienia "Skała" (365m n.p.m.). Uczestnicy wycieczki nie tylko  obejrzeli zespół skał z gruboziarnistego piaskowca ciężkowickiego, które w wyniku erozji przybrały najrozmaitsze, fantastyczne kształty ale również rozwiązywali rebusy i krzyżówki, wzięli udział w wielu zabawach i konkursach prowadzonych przez przewodników-animatorów oraz poznali miejscowe legendy. 

 

Nazwa rezerwatu związana jest z legendą, według której skały znajdujące się w rezerwacie to domy miasta, które uległo skamienieniu wraz z mieszkańcami - była to kara za występne życie jego mieszkańców. Czy to prawda? Nie wiadomo... Pewne jest jednak, że pogoda dopisała, a dzieci i młodzież spędziły aktywnie przedpołudnie! 

 

Wycieczka dofinansowana zostały przez Wójta Gminy Skołyszyn z funduszy Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

GOKiCz w Skołyszynie

 

Więcej o działalności GOKiCz...

wiadomość dodana przez: A.Sowiński

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi