„Młodzi w przedsięwzięciu biznesowym” z wizytą w Turcji.

Szkoła Karaman Lisesi z miasta Karaman w Turcji była gospodarzem szóstego już wyjazdu edukacyjnego, realizowanego w ramach projektu Erasmus+ „Youth to Business Enterprise”, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa w Święcanach. Tematem przewodnim prowadzonych tam działań edukacyjnych była sprzedaż produktu i sztuka negocjacji. Szkoła goszcząca zorganizowała cykl warsztatów poświęconych tej tematyce połączonych z wykładem nt. umiejętności sprzedaży, przeprowadzonych przez doc. dr Nezahat Ekici z Uniwersytetu Karamanoğlu Mehmet Bey. Co więcej uczestnicy mieli możliwość praktycznego przećwiczenia sztuki negocjacji cen oraz sprzedaży produktu. Pracując w międzynarodowych grupach, mieli oni za zadanie dokonać zakupu różnych produktów na targu i u producentów wyrobów spożywczych, a następnie sprzedać je w wybranych miejscach tak, aby uzyskać jak najwyższy przychód. Działania te przeprowadzone w formie konkursu, mocno zaangażowały uczniów, którzy stosując różne techniki sprzedaży, uzyskali wręcz wyśmienite efekty we wszystkich grupach. Na koniec działań uczniowie analizowali swoje osiągnięcia i opracowali prezentacje podsumowujące to, czego w ten sposób się nauczyli i co prowadziło do ich sukcesów.

Nie były to jedyne praktyczne działania. Gospodarze zabrali wszystkich do miejscowych firm działających zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym. W ten sposób wszyscy odwiedzili zakład produkujący chałwę, firmę produkującą soki oraz firmę wytwarzającą ciastka na turecki i europejski rynek. Ta ostatnia firma pochwaliła się otwieraną właśnie nową linią produkcyjną. Był to pierwszy dzień jej funkcjonowania, więc uczestnicy wizyty byli jednocześnie pierwszymi gośćmi, którzy widzieli ten bardzo nowoczesny oddział fabryki.

Wizyta pozwoliła również na poznanie walorów turystycznych Turcji. Miejsca, które odwiedzili uczestnicy przy okazji podejmowanych działań, zrobiły niesamowite wrażenie na wszystkich. Gospodarze zabrali swoich gości do Ermenek, miejsca w którym rzeczywiście realizują swoje przedsięwzięcie biznesowe. Tam pokazali prototyp projektowanej przez siebie łodzi „hotelu”, którą chcą produkować i rozprowadzać zarówno we własnym kraju, jak i na świecie. Zaskoczyli tym wszystkich uczestników projektu, którzy do tej pory traktowali ich pomysł na biznes w kategoriach działań edukacyjnych, opartych na stworzeniu wirtualnego produktu. Jak się okazuje, szkoła turecka wyszła poza te ramy i praktycznie realizuje swoje przedsięwzięcie biznesowe. Co więcej, gospodarze zabrali uczestników wizyty w niezwykłe miejsca ukazujące piękno ich kraju. Niesamowite wręcz wrażenie zrobiła wycieczka do Taşkale, gdzie można zobaczyć jaskinie skalne do dzisiaj wykorzystywane jako magazyny zbożowe, czy meczet. Ogromną atrakcją był też rejs statkiem po Morzu Śródziemnym.

Dziś można powiedzieć, że była to jedna z najatrakcyjniejszych mobilności realizowanych w ramach projektu i wszyscy jej uczestnicy przywieźli do domów mnóstwo miłych wrażeń.  

 

SP Świecany

 

Niniejszy projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej w ramach Programu Erasmus+ Akcja KA219. Treści samego projektu lub materiałów nie odzwierciedlają stanowiska Komisji Europejskiej czy Agencji Narodowej w danej sprawie, a w związku z tym ani Komisja Europejska, ani Agencja Narodowa nie ponosi za nie odpowiedzialności.

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi