Młodzi ilustratorzy zredagowali "Świerszczyk"

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, 9 maja 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły sie warsztaty literacko-plastyczne z Jolantą Richter-Magnuszewską - ilustratorką książek dziecięcych, współpracującą od 2011 roku z dwutygodnikiem "Świerszczyk".

Na początku spotkania Jolanta Richter – Magnuszewską wprowadziła dzieci w świat kolorowych ilustracji opowiadając o swojej twórczej pracy. Ilustratorka przybliżyła również uczniom historię powstania czasopisma dla dzieci ,,Świerszczyk” oraz zapoznała ich z jego układem i szatą graficzną.

 Podczas spotkania 45 uczniów z Przysiek i Skołyszyna stworzyło własny numer „Świerszczyka”. Wszyscy uczestnicy warsztatów pracowali z wielkim zapałem i wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością oraz talentem plastycznym.

Uczniowie mogli również obejrzeć wystawę prac Jolanty Richter – Magnuszewskiej.

Wystawa "Prosto ze Świerszczyka" zawiera oryginalne prace ilustratorki stworzone dla "Świerszczyka".

 

Wystawę prac Jolanty Richter – Magnuszewskiej można oglądać w GOKiCz w Skołyszynie do 16 maja 2017 r.

 

 

GOKiCz w Skołyszynie

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi