„Mikołajki z Mikołajkiem”

W jakim kraju urodził się św. Mikołaj? Dlaczego św. Mikołaj zostawia prezenty w skarpetach i pod poduszką? Co mogą otrzymać od św. Mikołaja niegrzeczne dzieci? Dlaczego tak trudno spotkać św. Mikołaja? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań  poznały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem” .

Spotkanie integracyjne dla blisko 50 uczniów ze Szkół Podstawowych w Skołyszynie, Harklowej i Lisowie zorganizował 7 grudnia 2011 r. Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Spotkania „Mikołajki z Mikołajkiem”, z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom” organizowane są corocznie w całej Polsce przez różne instytucje kultury.

Podczas spotkania dzieci brały czynny udział w różnego rodzaju grach i zabawach. Uczniowie między innymi rozwiązywali krzyżówkę , układali puzzle oraz wzięli udział w grze pamięciowej . Dużo radości sprawiło dzieciom pojawienie się samego św. Mikołaja, który wszystkim uczestnikom spotkania wręczył słodycze.

Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego "Nowe przygody Mikołajka". Celem konkursu, ogłoszonego w listopadzie przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, było pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci i młodzieży, umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu oraz popularyzacja serii książek o Mikołajku R. Goscinnego i J. J. Sempé. Na konkurs wpłynęło 54 prace, wykonane różnymi technikami przez uczniów klas trzecich i czwartych szkół podstawowych. Oprócz rysunków kredkami, farbami i pastelami, pojawiły się również wydzieranki i wyklejanki. Bardzo ciekawie prezentują się kolaże wykonane za pomocą różnych materiałów takich jak plastelina, papier kolorowy, skrawki materiałów. Nieograniczona wyobraźnia dzieci przyczyniła się do powstania zaskakujących ilustracji z nowymi przygodami Mikołajka.

Prace plastyczne oceniało jury w składzie: Marta Gąsiorowska (kierownik GOKiCz), Maria Sychta i Teresa Gorczyca (bibliotekarki z GOKiCz) oraz Władysława Kołodziej (instruktor plastyki w GOKiCz). Jury oceniając oryginalność, pomysłowość, samodzielność i estetykę wykonania nagrodziło 16 uczniów.

 

I miejsce ex aequo :

Wiktoria Barzyk – ZSP w Skołyszynie, kl. III „a”;

Gabriela Dachowska – SP w Lisowie, kl. IV;

Ilona Szymańska - SP w Bączalu Dolnym, kl. IV;

 

II miejsce ex aequo :

Dawid Depczyński – ZSP w Skołyszynie, kl. III „a”;

Aleksandra Furmanek - SP w Harklowej, kl. IV;

Dominik Kozik - SP w Harklowej, kl. III;

 

III miejsce ex aequo :

Gabriela Chalibożek – SP w Lisowie, kl. IV;

Krystian Filar - SP w Harklowej, kl. III;

Amelia Kmiotek - SP w Harklowej, kl. III;

Aleksandra Strugała – ZSP w Skołyszynie, kl. III „b”;

Klaudia Wszołek - SP w Harklowej, kl. III;

 

Wyróżnienia:

Grzegorz Bochnia – ZSP w Skołyszynie, kl. III „a”;

Zuzanna Dachowska – SP w Lisowie, kl. III;

Alicja Kołodziej – SP w Lisowie, kl. IV;

Nikodem Lach – ZSP w Skołyszynie, kl. III „a”;

Natalia Rokitowska – SP w Harklowej, kl. III.

 

Do sukcesu laureatów przyczynili się także nauczyciele, którzy zachęcili, przygotowali i zgłosili prace swoich uczniów.

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi