LOTOS - Droga bezpieczna do szkoły

W dniu 16 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Jabłonicy odbyło się spotkanie, które było poświęcone tematyce BRD (Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) dzieci i młodzieży. Prelekcję zorganizowano w ramach programu „LOTOS - Droga bezpieczna do szkoły” w której wzięli udział: Józef Biernacki - prezes JKMiRD, Damian Palar - przedstawiciel JKMiRD, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jaśle Stanisław Święch, redaktor TV Obiektyw Daniel Baron, dyrektor szkoły Izabela Maduzia oraz nauczycielki: Bożena Wojdyła, Grażyna Piś i Magdalena Maduzia.

W trakcie spotkania dzieciom z klas pierwszych z terenu Gminy Skołyszyn zostały przekazane materiały edukacyjne oraz światełka odblaskowe, ufundowane przez Grupę LOTOS S.A. W tym roku swoje upominki osobiście odebrały dzieci ze szkoły podstawowej w Jabłonicy.

"LOTOS - Bezpieczna droga do szkoły” to program skierowany do pierwszoklasistów mający na celu promowanie wiedzy dotyczącej zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Realizowany jest on od 2001 roku. W tym czasie LOTOS przekazał uczniom kilkadziesiąt tysięcy odblasków, które służyć mają poprawie widoczności dzieci na drogach. W realizacji założeń programu pomagają funkcjonariusze policji i eksperci, którzy uczą najmłodszych zasad bezpiecznego poruszania się na drogach podczas specjalnych zajęć w szkołach.

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi