Kreatywne warsztaty na zakończenie wakacji!

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie oraz Opowieści z Walizki zapraszają dzieci , młodzież i dorosłych na bezpłatne warsztaty "PRZEZ DZIURKĘ OD KLUCZA"

Podczas warsztatów, bazując na informacjach historycznych i etnograficznych oraz rycinach, obrazach i fotografiach z epoki stworzymy opowieść o dawnych bohaterach codzienności. Będziemy kolorować, wycinać, budować. Zaglądniemy w zakamarki dawnych osad i miast. Odwiedzimy wiejskie chaty i mieszczańskie kamienice. Zajrzymy do zakładów rzemieślniczych i na  kupieckie kramy. Przywrócimy do życia gwar sąsiedzkich, wielokulturowych podwórek. Efektem naszej zabawy będą przestrzenne instalacje, do wnętrza których będzie można spojrzeć przez tytułową "dziurkę od klucza".

Warsztaty poprowadzi Ania Woźniak – opowiadaczka, edukatorka, animatorka kultury, archeolożka. Warsztaty „Przez dziurkę od klucza” to jej autorski sposób na poznawanie przeszłości, polskiej kultury i tradycji. Po raz pierwszy swój pomysł zrealizowała wiosną 2013 r., w Willi Radogoszcz galerii etnograficznej, jako część wystawy stałej dotyczącej historii Grodziska Mazowieckiego od starożytności po XVIII w. Do tej pory warsztaty przeprowadziła m.in. podczas Splotów. Grodziskich Spotkań Kulturowych, w ramach projektu Muzeum na Kółkach w Grodzisku Maz. i Dukli (Muzeum Żydów Polskich POLIN), Spotkań Teatralnych InNowica, dukielskich Dni Kultury Żydowskiej, Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy w Gliwicach.  Pochodzi z Sanoka. Mieszka w Warszawie. Jako edukatorka historyczna i animatorka kultury pracuje w muzeach, przedszkolach, szkołach, urzędach, świetlicach środowiskowych, zakładach karnych.

Dla kogo?

Dla dzieci w wieku powyżej 8 lat, młodzieży, dorosłych.

Kiedy?

28 sierpnia 2019; godzina 10:00

Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie


Czas trwania:
Około 2-3 godzin


Informacje i zapisy: GOKiCz w Skołyszynie 13 449 10 17 /Liczba miejsc ograniczona/

wiadomość dodana przez: A.Sowiński

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi