Gminne eliminacje konkursu recytatorskiego

Gminne eliminacje konkursu recytatorskiego LITERATURA I DZIECI „W ŚWIECIE WYOBRAŹNI”

 

15 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego LITERATURA I DZIECI, ogłoszonego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. W eliminacjach udział wzięło 81 recytatorów ze szkół podstawowych  z gminy Skołyszyn.

Przedmiotem konkursu była twórczość znaczących i wybitnych autorów, którzy w swoich utworach poruszają tematykę związaną z hasłem przewodnim tegorocznej edycji: "W świecie wyobraźni ".

Jury w składzie: Anna Demczuk - aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie; Anna Zalewska - instruktorka Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle i  Marta Gąsiorowska – dyrektor GOKiCz w Skołyszynie; przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

 

w kategorii wiekowej kl. 0-II szkoła podstawowa:

NAGRODA  ex aequo:

            Antoni Maduzia - SP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Jadwiga Stygar

Jakub Przybyłowicz – SP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Urszula Zabielska

Bartosz Rzońca –SP Lisów; nauczyciel przygotowujący: Beata Rogowska

Karol Stankowski - SP Kunowa, nauczyciel przygotowujący: Zofia Rutana

 

WYRÓŻNIENIA:

 

 Nicola Czyż – SP Przysieki, nauczyciel przygotowujący: Krystyna Majka

Zuzanna Danisz – SP Przysieki, nauczyciel przygotowujący: Bernadeta Filus

Miłosz Dąbrowski - SP Harklowa, nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Kozioł

            Milena Jung – SP Jabłonica, nauczyciel przygotowujący: Grażyna Piś

Fabian Labut SP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Jadwiga Stygar

Lena Łacek SP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz

Wojciech Mazur SP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Jolanta Berkowicz 

Klaudia Piotrowska – SP Przysieki, nauczyciel przygotowujący: Bernadeta Filus

Anna Sanocka – SP Przysieki, nauczyciel przygotowujący: Krystyna Majka

Anna Stój – SP Przysieki, nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Pawluś

Mateusz Stój – SP Przysieki, nauczyciel przygotowujący: Krystyna Majka

Anastazja Taranowska - SP Harklowa, nauczyciel przygotowujący: Barbara Łacek

Amelia Wszołek – SP Przysieki, nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Pawluś

Emilka Zawilińska – SP Przysieki, nauczyciel przygotowujący: Elżbieta Pawluś

 

 

 

 

w kategorii wiekowej kl. III-V szkoły podstawowej

    NAGRODA:

 

  Roksana Jagoda – SP Jabłonica, nauczyciel przygotowujący: Urszula Okarmus-Piecha

 

WYRÓŻNIENIA:

 

Oliwia Lipka – SP Bączal Dolny; nauczyciel przygotowujący: Halina Wojdyła

Milena Maczuga-  SP Harklowa, nauczyciel przygotowujący: Magdalena Dranka-Żywiec

Zuzanna Ryba – SP Lisów; nauczyciel przygotowujący: Renata Ciołkosz

Emilia Starzec - SP Skołyszyn, nauczyciel przygotowujący: Marta Mastej

 

w kategorii wiekowej kl. VI-VIII szkoły podstawowej

NAGRODA  ex aequo:

Oliwia Bylinowska – SP Jabłonica, nauczyciel przygotowujący:  Łucja Biernacka

Jakub Depczyński – SP Święcany, nauczyciel przygotowujący:  Urszula Dyląg

Kamil Wenc – SP Jabłonica, nauczyciel przygotowujący: Urszula Okarmus-Piecha

WYRÓŻNIENIA:

 

Natalia Biernacka – SP Lisów; nauczyciel przygotowujący: Ewa Podkulska

 

Nagrodzeni uczniowie będą reprezentować Gminę Skołyszyn na eliminacjach rejonowych, które odbędą się 22 listopada br. w MDK w Jaśle, skąd mogą zostać zakwalifikowani do ścisłego finału.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.

wiadomość dodana przez: A.Sowiński

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi