Gmina Skołyszyn ma swój pierwszy quest!

5 i 6 listopada 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły sie warsztaty tworzenia questów. Młodzież z Bączala Dolnego, Jabłonicy, Skołyszyna i Święcan, korzystając z pomocy trenera - eksperta tworzyła teksty questu oraz rysowała mapy.  Uczniowie pracowali też "w terenie", odwiedzili cmentarze wojenne z okresu I wojny światowej leżące na terenie gminy Skołyszyn oraz dyskutowali o bitwie pod Gorlicami i losach Polaków w czasach Wielkiej Wojny.

Questy to gry terenowe, które w oparciu o lokalne dziedzictwo historyczne, kulturowe i przyrodnicze pozwalają na nowo wypromować (metodą odkrywania) ziemię skołyszyńską.

 Owocem dwudniowych warsztatów jest utworzenie trasy "DROGA KU WOLNOŚCI" (odnosząca się do walk z okresu I wojny światowej), której współautorami są:  Natalia Dąbrowska, Agata Jarkiewicz, Lidia Kosiba, Aleksandra Łagowska, Aleksandra Łyszczarz, Marlena Łyszczarz, Wiktoria Nowak, Sandra Olbrot, Julia Pyzik, Oktawia Syzdek, Maria Warchoł.

Quest rowerowy po gminie Skolyszyn daje możliwość odwiedzenia kilku pięknie położonych cmentarzy z okresu I wojny światowej i poznania historii. Wierzymy, ze opracowany quest służyć będzie rodzinom, uczniom i turystom.

 Z questu korzystać można dwojako:

- za pomocą interaktywnej aplikacji mobilnych (na smartfony i tablety) . Trasy dodana została do ogólnopolskiej aplikacji mobilnej, aplikacja jest dostępną bezpłatnie dla użytkowników systemów iOS i Android; aplikacja działa w oparciu o geolokalizacje;

 

https://questy.com.pl/quest/droga-ku-wolnosci?fbclid=IwAR39UDWFpoGdSJWE1uPq4mEEycCIyA_sefUHoQtiNqjSCYXwAVnM7craxDE

 - za pomocą kart wypraw (wydrukowano 2000 ulotek questów); ulotki  rozprowadzone zostały wśród uczniów gminy Skołyszynie oraz stanowić będą bezpłatny dodatek do gazety "Wieści Skołyszyńskie"(wydanie grudniowe).

Warsztaty tworzenia questów zorganizowano w ramach projektu "NASZA NIEPODLEGŁA GMINA SKOŁYSZYN". Projekt realizowany ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa".

 

GOKiCz Skołyszyn

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi