Ferie 2019

Wycieczka Bieszczadzką Kolejką Leśną, kulig, warsztaty talbotypii i monotypii, wyjazd do kina HELIOS, wyjazdy do Parku Trampolin i Sali Zabaw, ognisko z pieczeniem kiełbasek, warsztaty gry na bębnach, malowanie bańkami, warsztaty wokalne i taneczne, zabawy na świeżym powietrzu, gry sprawnościowe, konkursy i niespodzianki – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie wraz z filiami w Harklowej i Święcanach dla dzieci i młodzieży spędzających ferie w gminie przygotował wiele atrakcji.

W czasie ferii zimowych (11-22 luty), GOKiCz w Skołyszynie organizował codziennie zajęcia dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Dzieci uczęszczające na zajęcia feryjne sprawiły, że w GOKiCz w Skołyszynie oraz w filiach w Harklowej i Święcanach było gwarno i wesoło. Uczestnicy mieli czas na rozwijanie zdolności plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Były warsztaty gry na bębnach, warsztaty talbotypii i monotypii, zajęcia w bibliotekach, zabawy i konkursy. Dzieci przygotowały nadruki na torbach, malowały bańkami oraz budowały z klocków Play Mais. Odbyły się warsztaty wokalne oraz taneczne. Podczas spotkania z policjantem, o bezpieczeństwie w czasie zimowych ferii z dziećmi i młodzieżą rozmawiał młodszy aspirant Arkadiusz Przybyłowicz.

Największym zainteresowaniem w czasie ferii cieszyły się wycieczki dofinansowane przez Wójta Gminy Skołyszyn z funduszy Gminnego Programu Profilaktyki  i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Dzieci odwiedziły Bieszczady i uczestniczyły w przejeździe Bieszczadzką Kolejką Leśną. Młodzi wyjechali również na kulig do Regietowa, połączony z zabawami na świeżym powietrzu i ogniskiem. Odbył się wyjazd do kina 3D  w Krośnie oraz wycieczka do Parku Trampolin w Krośnie. Najmłodsi, odwiedzili salę zabaw w Jaśle.

Z ofert feryjnej Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie skorzystało blisko 400 dzieci z Bączala Górnego, Harklowej, Jabłonicy, Lisowa, Lipnicy Górnej, Przysiek, Siedlisk Sławęcińskich, Sławęcina, Siepietnicy, Skołyszyna i Święcan.

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi