Czy patriotyzm jest tylko dla dorosłych?

Odpowiedzi na to pytanie szukali czwartoklasiści z Bączala Dolnego, Harklowej, Lisowa, Kunowej, Skołyszyna i Święcan, którzy 26 września spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie ze znaną pisarka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży Joanna Olech. Pomocna okazała sie książka "Kto Ty jesteś", którą pisarka stworzyła wspólnie z Edgarem Bąkiem. Książka uczy i przypomina, co to znaczy być patriotą i szlachetnym człowiekiem.  Uczniowie poznali różne oblicza patriotyzmu oraz rozmawiali o tym, jak być patriotą na co dzień.

 

Joanna Olech z wykształcenia jest grafikiem, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jako prozaik debiutowała w 1994 roku pierwszą pozycją z cyklu Dynastia Miziołków. Książka zdobyła w 1995 roku wyróżnienie w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Podczas spotkania pisarka prezentowała napisane i zilustrowane przez siebie książki oraz zaproponowała wspólną zabawę, w czasie której młodzi czytelnicy wykazali się znajomością treści Dynastii Miziołków. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były cukierkami. W trakcie innej zabawy wybrano sobowtóra Miziołka. Autorka opowiadała również o kulisach pracy nad serią książeczek do nauki czytania „Czytam sobie”, gdzie trudność w ich pisaniu polegała na nieużywaniu znaków z ogonkiem (ą, ę), dwuznaków i znaków miękkich. Przy okazji opowiadania o tej pracy zaproponowała dzieciom konkurs tworzenia takich właśnie zdań. Uczniowie świetnie sobie poradzili, zdania padały z sali jedno za drugim.  Podczas spotkania ilustratorka zorganizowała również konkurs na opowiadanie o smoku wesołym, zdziwionym i wściekłym, do których "na żywo" tworzyła ilustracje.

Miłą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy w książkach, pamiętnikach i na specjalnie przygotowanych kartkach z miziołkową i smoczą pieczęcią. 

 

Spotkanie organizowane w  ramach setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

GOKiCz

 

Więcej zdjęc na stronie internetowej : http://gokicz.skolyszyn.pl/artykul/434/czy_patriotyzm_jest_tylko_dla_doroslych

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi