Cykl reportaży SAKRALIA BĄCZALSKIE

Mamy przyjemność poinformować, że na Portalu Sołeckim dla Bączala, od 1 maja prowadzony jest cykl reportaży SAKRALIA BĄCZALSKIE, który opisuje kapliczki, krzyże i figury przydrożne oraz przydomowe znajdujące się na terenie sołectw Bączal Dolny i Bączal Górny (gmina Skołyszyn).

Informacje o obiektach sakralnych gromadzone są przez przewodniczącą KGW "Bączal" p. Barbarę Ryznar z Bączala Dolnego oraz członka Rady Sołeckiej p. Tomasza Bieniasa z Bączala Górnego.

Obiekty stanowiące bogactwo regionu są niejednokrotnie ewenementami na skalę województwa, jak chociażby Murowana Figura sprzed 1643 roku, barokowa kapliczka św. Floriana oraz kapliczka Matki Bożej Tronującej (Dutkowice) wzniesiona przez mieszczan bieckich na pamiątkę ocalenia z epidemii cholery w 1721 roku.

Zachęcamy do zapoznawania się z codziennie publikowanymi artykułami informacyjnymi.

Więcej szczegółów pod linkiem: https://solectwa-baczal.weebly.com/sakralia

 

Redakcja Portalu Sołeckiego dla Bączala:

www.solectwa-baczal.weebly.com

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi