„Bezpieczna droga do szkoły”

„Bezpieczna droga do szkoły” - ogólnopolska akcja sieci Polskich Składów Budowlanych „Mrówka”

 

Jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, jak zachowywać się w pobliżu jezdni? - te i inne zagadnienia były tematem zajęć dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Rejtana w Bączalu Dolnym.

27 października 2017 roku w ramach ogólnopolskiej akcji sieci Polskich Składów Budowlanych Mrówka „Bezpieczna droga do szkoły” przy współpracy funkcjonariusza  Posterunku Policji w Skołyszynie uczniowie klas 0 - III uczestniczyli w spotkaniu mającym na celu uświadomienie o zagrożeniach, jakie wynikają z bycia niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego.

W trakcie zajęć dzieci poznały podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię. Bardzo aktywnie uczestniczyły w zabawie, odpowiadali na zadawane pytania i dzielili się przemyśleniami, za co byli obdarowywani prezentami. Aby dzieci lepiej zapamiętały tę nietypową lekcję i były bardziej widoczne na drodze, otrzymały od maskotek Mrówki i Delfina  breloczki i kamizelki odblaskowe.

 

Opracowała: Maria Kozioł

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi