Będzie się działo! - projekt GOKiCz w Skołyszynie doceniony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Projekt Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie "Tu, czy tam? Czytamy!" uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury!

Celem zadania jest rozszerzenie zakresu usług bibliotek i dostosowanie ich do potrzeb czytelników oraz wspieranie zdrowia emocjonalnego - psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży poprzez działania kulturalne i edukacyjne oraz promocja w środowisku lokalnym idei głośnego czytania dzieciom. Dzięki udziałowi w licznych imprezach organizowanych w ramach projektu, dzieci i młodzież będzie miała okazję uczestniczyć w bieżącym życiu kulturalnym oraz  poznać współczesne dzieła literackie.

Cotygodniowe spotkania z dziećmi, których stałym elementem będzie głośne czytanie odbywać się będą w trzech filiach biblioteki. W ramach projektu zorganizowana zostanie m.in.: konferencja dla rodziców i bibliotekarzy, rodzinny konkurs plastyczny, spotkania dla najmłodszych (Mikołajki z Mikołajkiem, Tydzień Głośnego Czytania), wyjazd młodzieży na Targi Książki do Krakowa, spotkania z pisarzami i ilustratorem oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży.

O wszystkich działaniach w ramach projektu, informować będziemy na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na naszym fanpage na Facebooku.

 

 

Marta Gąsiorowska

Koordynator projektu

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi