40-lecie Zespołu Lisowianki

14 października 2017 roku w Lisowie świętowano jubileusz czterdziestolecia działalności zespołu ludowego "Lisowianki".

Spotkanie w Domu Ludowym w Lisowie, było okazją do spotkania byłych i obecnych członków zespołu, wspólnego śpiewu, wspomnień oraz snucia planów na dalszą działalność. Kierownik zespołu - Ewa Dziedzic po przywitaniu wszystkich przybyłych gości, przestawiła historię zespołu oraz genezę jego powstania. Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Skołyszyn Zenon Szura wręczył pamiątkowe statuetki, dyplomy i upominki zasłużonym członkom zespołu oraz podziękował wszystkim artystom, którzy występowali i występują w zespole za pełną pasji i profesjonalizmu pracę oraz nieustanne promowanie naszej Gminy na wielu scenach muzycznych. Wspólny czas biesiadowania umiliły występy jubilatek oraz kapeli Swojacy z Szerzyn.

Zespół ludowy "Lisowianki" powstał w 1977 r. Inicjatorkami jego powołania były: Genowefa Szafasz, Kazimiera Zięba, Julia Zięba i Gminny Ośrodek Kultury w Skołyszynie. Pierwszy skład Lisowianek to Panie: Genowefa Szafarz, Julia Zięba, Zofia Biernacka, Maria Syzdek, Stanisława Janiga, Irena dziedzic, Stanisława Goleń, Zofia Wojdyła, Maria Zięba, Zofia Kędzior, Janina Ciekielska i Józef Zięba.

Od początku istnienia Zespół był ostoją i skarbcem rodzimego folkloru. Promując naszą Gminę na wielu scenach muzycznych, "Lisowianki" stały się rozpoznawalną marką Lisowa, ziemi skołyszyńskiej i Beskidu Niskiego. Występy zespołu, podczas których po mistrzowsku prezentowane są perły polskiego folkloru zawsze wzbudzają zachwyt i aplauz publiczności. Zespół ciągle doskonali swój warsztat artystyczny, dba o swój wizerunek i promocję kultury ludowej nie tylko w środowisku lokalnym. Rozszerzający się repertuar zespołu jest dziś imponujący i wielokrotnie został doceniony przez jury licznych konkursów i festiwali.

Obecny skład zespołu to: Ewa Dziedzic, Zofia Kędzior, Małgorzata Furmanek, Stanisława Sarnecka, Halina Dziedzic, Maria Wszołek, Joanna Kołodziej, Zofia Kuś, Renata Lelko i Rafał Sokulski.

GOKiCz

 

więcej zdjęć:

http://gokicz.skolyszyn.pl/artykul/313/40lecie_zespolu_lisowianki

wiadomość dodana przez: J. Furmankiewicz

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi