Aktualności

Styczniowe filcowanie w GOKiCz
08.02.2013

Długie zimowe popołudnia wcale nie muszą być nudne. W każdą środę w styczniu, w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbywały się warsztaty filcowania. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem pań, które lubią otaczać się pięknymi przedmiotami wykonanymi własnoręcznie. Uczestniczki przekonały się, że nie trzeba być osobą uzdolnioną plastycznie, aby spełniać się... wiecej »
img_1733.jpg

Wystawa malarstwa i rzeźby
08.02.2013

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza na wystawę malarstwa i rzeźby Magdaleny Nabożny, która czynna będzie do 15 marca 2013 r. Magdalena Nabożny - absolwentka Liceum Plastycznego w Tarnowie. W ubiegłym roku uzyskała tytuł licencjat, studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, gdzie obecnie jest studentką pierwszego roku studiów magisterskich na... wiecej »
plakat_17.jpg

Spotkanie Klubu Twórców Sztuki
08.02.2013

Szóstego lutego w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się spotkanie Klubu Twórców Sztuki Gminy Skołyszyn. W spotkaniu uczestniczyli twórcy i miłośnicy sztuki. Podczas spotkania miała miejsce promocja książki Marii Bielamowicz – poetki ludowej z Siepietnicy pt. „Życie to skarb”. Książka jest zbiorem wierszy poetki... wiecej »
z_003_2.jpg

Bal u Królewny Śmieszki
08.02.2013

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza wszystkie dzieci na "Bal u Królewny Śmieszki" w najbliższy wtorek - 12 lutego. Rozpoczęcie balu o godzinie 16:00. wiecej »
bal_1.jpg

Stypendia dla rodzin dzieci w ciężkim stanie klinicznym
07.02.2013

Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą się ubiegać się o roczne stypendium. Szczegółowe informacje znajdują się  na stronie: www.dla-dzieci.spes.org.pl oraz oraz w materiale informacyjnym.   Grzegorz Sikora Dyrektor Programów   wiecej »
plakat_16.jpg

Oddział Dzienny dla osób uzależnionych
06.02.2013

Informujemy, że od dnia 10 stycznia 2013 r. rozpoczął swoją pracę jedyny w powiecie jasielskim Oddział Dzienny dla osób uzależnionych od alkoholu, w którym świadczona jest bezpłatna pomoc z zakresu lecznictwa odwykowego. Nasz Ośrodek świadczy usługi lecznicze w ramach kontraktu z NFZ. Pacjenci mają możliwość uczestnictwa w grupach terapeutycznych, sesjach psychoterapii... wiecej »
zdj2.jpg

Film edukacyjny pt. "Pierwsza pomoc: krwotok z nosa"
06.02.2013

Krwotok z nosa to dolegliwość, z którą większość z nas choć raz miała styczność w swoim życiu. Pojawia się on najczęściej w wyniku urazu mechanicznego (np. uderzenie nosem w twardy przedmiot) lub w wyniku niektórych chorób.  Choć najczęściej wygląda bardzo groźnie, krwotok z nosa w większości sytuacji nie zagraża życiu czy zdrowiu osoby poszkodowanej. W sporadycznych... wiecej »
krwotok_z_nosa.jpg

XI Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2013
04.02.2013

„Ja i muzyka” – to temat tegorocznej, jedenastej edycji konkursu grafiki komputerowej, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Konkurs adresowany jest do  uczniów klas IV-VI i gimnazjum powiatu jasielskiego.Celem konkursu jest doskonalenie umiejętności plastycznych i wyrobienie wyobraźni artystycznej, wyćwiczenie... wiecej »
plakat_15.jpg

Oceń nasz Urząd Gminy - ankieta satysfakcji klienta urzędu
31.01.2013

Szanowni Państwo,  W celu sprawnej i profesjonalnej obsługi naszych klientów oraz w celu starannego wykonywania zadań publicznych przez Urząd Gminy Skołyszyn i tworzenia warunków stałego rozwoju, zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety w wersji elektronicznej lub papierowej. Państwa oceny, uwagi i wnioski będą uwzględniane na bieżąco przy doskonaleniu usług... wiecej »
logo_ankieta.jpg

XI Przegląd Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek
31.01.2013

 Kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania oraz zachowanie od zapomnienia polskich kolęd i pastorałek to główne cele organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie Przeglądu Piosenki Religijnej, Kolęd i Pastorałek. Tegoroczna – jedenasta edycja odbyła się 30 stycznia 2012 roku w sali widowiskowej GOKiCz. Podczas przeglądu na scenie... wiecej »
z_042_3.jpg

FERIE 2013
30.01.2013

Harmonogram zajęć w GOKiCz 11.02- 22.02.2013 wiecej »
plakat_ferie.jpg

Czas szkoleń i zmian w Urzędzie Gminy Jasło, Brzyska, Dębowiec, Skołyszyn i Tarnowiec
30.01.2013

      Prawie 150 urzędników z Gminy Jasło, Brzyska, Dębowiec, Skołyszyn i Tarnowiec w ramach zawiązanego partnerstwa skorzysta z wielu form wsparcia oferowanych w ramach projektu pn. „Wdrożenie usprawnień w dostępie usług publicznych świadczonych przez Urząd Gminy Brzyska, Dębowiec, Jasło, Skołyszyn, Tarnowiec”. W trakcie realizacji projektu w okresie... wiecej »
herb_19.jpg

Ferie z filmem
29.01.2013

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na darmowe projekcje filmów na dużym ekranie! wiecej »
plakat_14.jpg

Kolędowanie w GOKiCz
28.01.2013

Muzyka świąteczna towarzyszy nam nie tylko podczas wigilijnej kolacji, ale przewija się przez cały świąteczny okres, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Tradycją okresu Świąt Bożego Narodzenia jest wspólne kolędowanie. Ten piękny zwyczaj podtrzymali Mieszkańcy Gminy Skołyszyn, kolędując wspólnie 27 stycznia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. W magiczny... wiecej »
8_26.jpg

Sukces zespołu wokalnego ‘Chromatica’ ze Święcan
28.01.2013

Zespół wokalny ‘Chromatica’ pod kierunkiem Ewy Maciejczyk wyśpiewał drugie miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie w kategorii chóry młodzieżowe. W skład grupy wokalnej, działającej przy Zespole Szkół Publicznych w Święcanach, wchodzą uczennice szkoły podstawowej, gimnazjum oraz absolwentki. Międzynarodowy... wiecej »
bedzin_wup_066.jpg

Zalecenia GIS w sprawie grypy
25.01.2013

Z informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie wynika, że od października 2012 r. do stycznia 2013 r. w regionie na grypę zachorowało 13 838 osób, w tym 6 475  dzieci (dane na 07.01.2013 r.). Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Skołyszynie publikuje „Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego” wraz z innymi materiałami... wiecej »

Mroźny weekend - MSW apeluje
25.01.2013

Synoptycy informują, że weekend będzie mroźny. Nie bagatelizujmy tych prognoz, bo jak pokazują policyjne statystyki, tylko od początku tego roku zmarło ponad 30 osób. Pamiętajmy o osobach starszych, szczególnie narażonych na wychłodzenie oraz osobach bezdomnych, które pomimo licznych apeli służb porządkowych, nadal spotyka się w nieogrzewanych altanach, piwnicach i... wiecej »

Odznaczeni medalami „Za zasługi dla obronności kraju"
24.01.2013

Minister Obrony Narodowej odznaczył mieszkańców powiatu jasielskiego medalami „Za zasługi dla obronności kraju”. Otrzymali je rodzice, których trzech lub więcej synów wzorowo odbyło zasadniczą służbę wojskową. Wręczenie odznaczeń miało miejsce podczas uroczystego spotkania w jasielskim starostwie. Uhonorowani zostali mieszkańcy gmin: Kołaczyce, Dębowiec,... wiecej »
dsc_0002.jpg

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół Publicznych w Kunowej
24.01.2013

„Kochamy Was całym sercem” – takie motto miała uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadzia w ZSP w Kunowej. 22.01.2013 r. uczniowie klas 0 i I zaprezentowali program artystyczny przygotowany dla Kochanych Babć i Dziadziów. Do gorących życzeń – szczęścia, zdrowia i pogody ducha - dołączyły się : Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły wiecej »
_mg_2472.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi