Aktualności

Zaproszenie na zabawę karnawałową
30.01.2019

Szczegóły na plakacie wiecej »
plakat_110.jpg

Smerfastyczny Bal Karnawałowy
29.01.2019

W niedzielny wieczór, 27 stycznia 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się "Smerfastyczny Bal Karnawałowy".  Deszcz baniek mydlanych, wystrzałowe konfetti oraz rozpylacz śniegu to tylko wybrane atrakcje wieczoru. W zabawie udział wzięły dzieci uczęszczające na zajęcia prowadzone przez GOKiCz oraz ich rodzeństwo i znajomi. Dzieci w kolorowych... wiecej »
img_6062.jpg

Kampania informacyjna dotycząca nielegalnego instalowania i używania wzmacniaczy sygnału telefonii komórkowej
29.01.2019

W załączeniu plakat informujący o nielegalnym instalowaniu i używaniu wzmacniaczy sygnału telefonii komórkowej przez abonentów operatorów telekomunikacyjnych. Plakat informacyjny ma na celu propagowanie informacji o szkodliwości stosowania tego typu urządzeń radiowych oraz o możliwych sankcjach administracyjnych.   Marcin Krawczyk Urząd Komunikacji Elektronicznej wiecej »
plakat_telefonia.jpg

Program wsparcia młodych
29.01.2019

Szczegóły na plakacie. wiecej »
plakt_cala_naprzod.jpg

Szła kolęda w noc grudniową
29.01.2019

Muzyka świąteczna towarzyszy nam nie tylko podczas wigilijnej kolacji, ale przewija się przez cały świąteczny okres, tworząc niepowtarzalną atmosferę. 27 stycznia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie usłyszeć można było stare kolędy i  pastorałki z kantyczek oraz współczesne kolędy. Na niedzielne spotkanie dzieci i młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury i... wiecej »
img_6016.jpg

Nowy serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorców
23.01.2019

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z innymi resortami prowadzi szereg działań, które mają na celu umożliwienie realizacji jak największej liczby spraw na linii urząd - obywatel czy przedsiębiorca, drogą elektroniczną. Jednym z takich zadań jest stworzenie nowoczesnego serwisu informacyjno-usługowego dla firm, dostępnego pod adresem... wiecej »
plakat_1.png

Nowy Płatnik – przedsiębiorco nie czekaj
23.01.2019

Przedsiębiorco! Do Twojej dyspozycji udostępniliśmy już nową wersję programu Płatnik (wersja 10.02.002). Z tej wersji programu wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać 26 stycznia 2019 r. Zachęcamy już teraz do zapoznania się ze zmianami w Płatniku i pobrania nowej wersji programu. Program Płatnik został uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą... wiecej »

Rekrutacja do projektu „ZNÓW AKTYWNI! - powrót na rynek pracy”
23.01.2019

W związku z realizacją projektu pt. „ZNÓW AKTYWNI! - powrót na rynek pracy” nr RPPK.07.01.00-18-0121/18 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020  firma NS Konsulting Sp. z o.o. informuje o o prowadzonej rekrutacji do projektu. Celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej i możliwości podjęcia... wiecej »
plakat_aktywni.jpg

Podsumowanie 27 Finału WOŚP
22.01.2019

13 stycznia 2019 r. w całej Polsce i wielu krajach świata odbył się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny Wielka Orkiestra zagrała w Gminie Skołyszyn. 30 wolontariuszy kwestowało na terenie Skołyszyna, Lisowa, Przysiek, Sławęcina, Harklowej, Siepietnicy i Święcan. Spotkali się oni z dużą serdecznością ze strony mieszkańców naszej gminy, dzięki czemu udało... wiecej »

Zaproszenie na Jasełka i wspólne kolędowanie
21.01.2019

Szczegóły na plakacie. wiecej »
jaselka_plakat.jpg

Uroczyste posiedzenie ZOP ZOSP RP
18.01.2019

W dniu 16.01.2019 r. w Skołyszynie obradował Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Jaśle. W uroczystym posiedzeniu Zarządu połączonym z spotkaniem noworoczno-opłatkowym udział wzięli także: Starosta Jasielski Adam Pawluś, Wicestarosta Stanisław Pankiewicz, Burmistrz Kołaczyc Stanisław Żygłowicz, przedstawiciel burmistrza miast Jasło-... wiecej »
p1130306.jpg

Nowy portal sołecki
17.01.2019

Został uruchomiony portal sołecki, na którym będą publikowane informacje, ogłoszenia i wydarzenia związane z sołectwami Bączal Dolny i Bączal Górny. Na portalu można już m.in. zapoznać się ze zdjęciami i przeczytać o zebraniach wiejskich, które miały miejsce w naszych sołectwach w środę 16. stycznia o godzinie 17:00 w Domu Ludowym w Bączalu Dolnym i w Bączalu... wiecej »
logo_baczal.jpg

Obowiązki właścicieli i zarządców obiektu budowlanego w związku z opadami śniegu
15.01.2019

W związku z dużymi opadami śniegu, które mogą spowodować zwiększenie obciążenia dachów, w szczególności tych o dużych powierzchniach, stwarzając niebezpieczeństwo ich zawalenia - przypominamy o ciążącym na właścicielu lub zarządcy obiektu budowlanego obowiązku utrzymania i użytkowania obiektu zgodnie z zasadami określonymi przepisami obowiązującej ustawy –... wiecej »

Sukces Karoliny Kmiotek uczennicy ZSP w Skołyszynie
15.01.2019

14 grudnia 2018 r. w ZSS im. A. Mickiewicza w Jaśle odbył się III Wojewódzki Konkurs Recytacji Poezji Adama Mickiewicza, który miał na celu m. in. przybliżenie młodzieży idei i wartości głoszonych przez polskich romantyków oraz rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji naszego wieszcza. Przeznaczony był dla uczniów klas VIII i III gimnazjum. Do konkursu przystąpiło... wiecej »

Informacja o konkursie ekologicznym pod patronatem honorowym Marszałka Województwa
11.01.2019

Fundacja Chlorofil, której celem statutowym jest edukacja ekologiczna, organizuje ogólnopolski konkursu ekologiczny dla uczniów szkół podstawowych.  Konkurs pod nazwą "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady" odbywa się pod patronatem honorowym Urzędu Marszałkowskiego i stanowi publiczną kampanię edukacyjną zgodną z polskimi i europejskimi standardami... wiecej »
chlorofil_plakata2_2019_dobry.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi