Aktualności

Program Comenius w Zespole Szkół Publicznych w Święcanach
20.11.2012

Pierwsze kroki mamy już za sobą – w Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Święcanach zaczęliśmy realizację projektu „Understanding and Celebrating European Folklore” w ramach programu Comenius. Najpierw pojawił się zamiar. Potem trzeba było przerobić sterty papierów. Napisać aplikację, potem napisać ją jeszcze raz, po to, by w końcu znaleźć się  wśród 494... wiecej »
img_7096.jpg

Zaproszenie na warsztaty bożonarodzeniowe
15.11.2012

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” organizuje bezpłatne warsztaty bożonarodzeniowe dla mieszkańców gmin: Brzyska, Brzostek, Jodłowa, Pilzno i Skołyszyn. W dwóch 4 godzinnych  spotkaniach weźmie udział po dziesięć pań, które nauczą się wykonywać ozdoby świąteczne w tym m.in. stroiki i bombki. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o... wiecej »
plakat_12.jpg

"Szukamy rady na nasze odpady"
15.11.2012

 W dniu 13 listopada br. w Jasielskim Domu Kultury odbyło się rozdanie nagród laureatów konkursu w ramach projektu pn. Akcja edukacyjna „Szukamy rady na nasze odpady” realizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Plastekol Organizacji Odzysku S. A. w... wiecej »
12_16.jpg

Skołyszyńskie uroczystości 11 listopada
12.11.2012

 W niedzielne popołudnie, 11 listopada 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkali się mieszkańcy  gminy Skołyszyn, by wspólnie uczcić Święto Niepodległości. Obchody rozpoczęły się programem „Droga do wolności” w wykonaniu utalentowanej młodzieży  z GOKiCz w Skołyszynie. W drugiej części spotkania zgromadzeni na sali widowiskowej... wiecej »
1_41.jpg

"Anioły bożonarodzeniowe"
12.11.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Skołyszyn do udziału w świątecznym konkursie plastycznym „ANIOŁY BOŻONARODZENIOWE”. Termin składania prac do 3 grudnia 2012 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.Szczegółowe informacje znajdują się w  regulaminie. Informacja o... wiecej »
plakat_11.jpg

Bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych
12.11.2012

Anita Rembiesa -  Doradca mobilny w ramach projektu Aktywne Karpackie NGO zaprasza na bezpłatne szkolenie w dniu 19 listopada 2012 roku w sali Centrum Kształcenia w Domu Ludowym w Dąbrówce wiecej »
ngo-1_1_1_1_1.jpg

Konkurs plastyczny "Nowe przygody Mikołajka"
09.11.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów klas trzecich i czwartych do udziału  w konkursie plastycznym „Nowe przygody Mikołajka”. wiecej »
mikolajek.jpg

Nowy plac zabaw w Przysiekach
07.11.2012

Od października 2012 roku na obiekcie Szkoły Podstawowej w Przysiekach funkcjonuje plac zabaw sfinansowany przez Urząd Gminy w Skołyszynie, Radę Sołecką wsi Przysieki i Radę Rodziców. Z placu zabaw korzystają zarówno uczniowie szkoły, jak i dzieci ze środowiska lokalnego. Kolejne urządzenia zostaną zakupione w pierwszej połowie 2013 roku również dzięki staraniom Rady... wiecej »
img_1644.jpg

Gminny Konkurs Recytatorski
07.11.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim, którego celem jest upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich. Konkurs odbędzie się w GOKiCz w... wiecej »
recytatorski_plakat.jpg

Spotkanie z Mistrzynią
31.10.2012

W dniu 30 października 2012 roku w Urzędzie Gminy w Skołyszynie miało miejsce spotkanie kierownictwa Urzędu z Wioletą Dąbrowską, która niedawno została Mistrzynią Polski Młodzików w skoku w dal. W spotkaniu wzięli również udział rodzice Wioli Państwo Jolanta i Zdzisław Dąbrowscy oraz Pan Bogusław Byczek, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Lisowie,... wiecej »
z4_1.jpg

Otwarcie wystawy malarstwa
29.10.2012

25 października o godz. 1700 w sali wystawowej Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się wernisaż wystawy „Anna Papiernik – malarstwo”.Anna Papiernik - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie, studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Doroty Jajko-Sankowskiej w... wiecej »
z1.jpg

Konfrontacje artystyczne 2012
25.10.2012

24 października 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkały się zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach i placówkach kultury. Celem organizowanych od 2001 roku Konfrontacji Artystycznych jest prezentacja dorobku artystycznego zespołów tanecznych i grup teatralnych, wymiana pomysłów i doświadczeń... wiecej »
15_8.jpg

Czerpalnia wiedzy i przyjemności
19.10.2012

18 października 2012 roku Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zmienił się w magiczną, pachnącą ziołami, średniowieczną wytwórnię papieru. Blisko 260 dzieci i młodzieży mogło wziąć udział w bezpłatnych warsztatach edukacyjnych „Jak powstaje papier". Ręczne czerpanie papieru, barwienie kartek techniką japońską, pisanie gęsim piórem i odciskanie pieczęci... wiecej »
dsc02391.jpg

Wycieczka do Rzeszowa uczniów ZSP w Kunowej
19.10.2012

5 października 2012 roku klasy: IV, V, VI i IB pod opieką wychowawczyń były na wycieczce w Rzeszowie. Wyjazd rozpoczął się od zwiedzenia Regionalnego Oddziału TVP w Rzeszowie.  Najpierw zostaliśmy zaproszeni do archiwum, gdzie naszym uczniom zaprezentowano zbiory materiałów telewizyjnych, zarówno te najnowsze, jak i najstarsze. Niektóre z nich zachowane ... wiecej »
rzeszow_2.jpg

Więcej nowości w bibliotekach GOKiCz
19.10.2012

Zbiory współczesnej biblioteki powinny mieć charakter dynamiczny, dlatego wymagają stałego dopływu nowych pozycji. Czytelnicy zainteresowani są głównie korzystaniem z nowych książek oraz zbiorów specjalnych. By sprostać tym wymaganiom Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie realizuje zadanie sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa... wiecej »
biblio_maj2011_166.jpg

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie wyróżniony!
17.10.2012

16 października 2012 r. Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie ogłosił wyniki konkursu na najlepiej zrealizowany program Tygodnia Bibliotek w województwie podkarpackim. W roku bieżącym odbywał się on pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze". wiecej »
img_7441_1.jpg

Informacja dla rolników, którzy ponieśli straty
16.10.2012

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Podkarpacki Oddział Regionalny w Rzeszowie informuje, że   od dnia 15 października 2012 r. do dnia 26 listopada 2012 r. można będzie składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach działania 126 " Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych " objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. wiecej »
prow_2_1.jpg

Urodziny Książkowego Misia
16.10.2012

14 października 2012 r. już po raz kolejny odbyły się Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia, organizowane z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom”. Okazją do świętowania były 86 urodziny Kubusia Puchatka. Za datę urodzin Kubusia Puchatka uważa się  14 października 1926 roku, kiedy to ukazała się książeczka "Kubuś Puchatek" - Alana Alexandra... wiecej »
img_1117.jpg

Wizyta Podsekretarza Stanu z MSW
15.10.2012

W dniu 11.10.2012 r. przebywający z wizytą na Podkarpaciu Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisław Rakoczy i Komendantem Głównym PSP gen.brygadier Wiesław Leśniakiewicz dokonali m.in. wizytacji jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie. Wcześniej odbyło się spotkanie w KW PSP w Rzeszowie z udziałem Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz-Śmigielskiej,... wiecej »
img_5097.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi