Aktualności

Informacja o stypendiach w Polsce
26.04.2019

Stypendium to często jedyna szansa dla młodych osób, aby rozwinąć skrzydła – rozwijać swoje pasje, uczestniczyć w programach edukacyjnych, a także zaspokoić podstawowe potrzeby. Fundacja Dobra Sieć od 10 lat aktywnie działa, aby informacja o dostępnych programach stypendialnych* dotarła do jak najszerszego grona młodych ludzi. Dzięki serwisowi www.mojestypendium.pl informuje o... wiecej »

Wywieś flagę na majówkę!
26.04.2019

Dla historii polskiej flagi rok 2019 jest wyjątkowy. 2 maja obchodzimy 15-lecie uchwalenia Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, a 1 sierpnia setną rocznicę uchwalenia przez Sejm Ustawodawczy niepodległej Polski ustawy o godle i barwach Rzeczypospolitej Polskiej. To nie jedyne rocznice, które na stałe wpisały się w historię Polski. 1 maja będziemy obchodzić 15. rocznicę wstąpienia do... wiecej »
plakat_mojaflaga.jpg

XXVII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
25.04.2019

24 kwietnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się XXVII Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.  Jury w składzie: Monika Twarduś – absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na kierunku dyrygentura chóralna, dyrygentka Chóru Soli Deo w Jaśle (I LO w Jaśle),... wiecej »
img_6597.jpg

"Z Kujawskim pomagamy pszczołom"
25.04.2019

Do 7 maja 2019 roku można wnioskować o dofinansowanie w ramach konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Na zwycięzców czekają granty o łącznej wartości 100.000 złotych. Celem konkursu jest wsparcie projektów łączących działania na rzecz pszczół z edukacją i poszerzaniem wiedzy o tych owadach. Zwiększanie bazy... wiecej »

Życzenia wielkanocne
17.04.2019

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu zdrowia, spokoju i wzajemnej życzliwości. Niech zwycięstwo dobra nad złem i życia nad śmiercią staje się źródłem radości, nadziei oraz wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Niech ten świąteczny czas, będzie okazją do spędzenia serdecznych chwil w gronie najbliższych i pozwoli z optymizmem patrzeć... wiecej »
2019.jpg

Życzenia
17.04.2019

wiecej »
zyczenia-wielkanocne-baczal.jpg

Nieodpłatna Pomoc Prawna
16.04.2019

Zgodnie z uchwaloną dnia 5 sierpnia 2015 r. ustawą, od początku 2016 roku, na terenie całej Polski zaczęła funkcjonować organizowana przez powiaty nieodpłatną pomoc prawna. W całym kraju powstało ponad 1500 punktów, w których prawnicy świadczą pomoc prawną. Na terenie powiatu jasielskiego funkcjonuje pięć punktów, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna,... wiecej »

Ogłoszenie Wójta Gminy Skołyszyn
12.04.2019

Zawiadamia się mieszkańców wsi Kunowa, że w dniu 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Kunowej organizowane jest zebranie w sprawie budowy sieci wodociągowej w miejscowościach Harklowa, Kunowa, Pusta Wola - etap I. Tematem zebrania będzie ustalenie proponowanego przebiegu trasy... wiecej »

Wiosenna akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie
11.04.2019

Do dnia 13 kwietnia 2019 r. planowana jest wiosenna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie Gminy Skołyszyn. W związku z możliwością bezpośredniego kontaktu ludzi i zwierząt domowych z rozłożoną szczepionką informuję, że: -        przynęty zawierające szczepionkę dotykane przez ludzi nie są przyjmowane przez... wiecej »

Dawno, dawno temu...za górami, za lasami...
10.04.2019

Tak uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Skołyszyn zaczynali opowiadanie baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów, podczas konkursu czytelniczego zorganizowanego 9 kwietnia 2019 roku przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Konkurs miał na celu rozpowszechnienie książek dla... wiecej »
img_7838.jpg

Wystawa KGW
10.04.2019

7 kwietnia w Gminnym Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie  odbyło się otwarcie wystawy rękodzieła i malarstwa członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Skołyszyn. Na wystawę swoje prace przekazały członkinie KGW Bączal, KGW w Harklowej, KGW w Kunowej, KGW w Lisowie, KGW w Przysiekach, KGW w Pustej Woli, KGW w Siepietnicy, KGW w Skołyszynie, KGW w Sławęcinie oraz KGW w... wiecej »
img_7756.jpg

Projekt dla osób niepełnosprawnych CHCEMY BYĆ AKTYWNI
08.04.2019

W związku z realizacją projektu pt. „ CHCEMY BYĆ AKTYWNI ‘’ przedstawiamy informację o możliwości wzięcia udziału w bezpłatnym wsparciu. Projekt realizowany jest w ramach  Działania 8.1. Aktywna integracja osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym – projekty konkursowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa... wiecej »
plakat_113.jpg

Gminny konkurs plastyczny „Kartka wielkanocna”
05.04.2019

3 kwietnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się gminny konkurs plastyczny "Kartka wielkanocna", w którym uczestniczyło 43 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn. Jury w składzie: Ewelina Węgrzynowicz-Włudzik (architekt, prowaadzaca Kurs Rysunku w Jaśle), Marta Gąsiorowska... wiecej »
img_7488.jpg

OSP Święcany – to brzmi dumnie!
04.04.2019

W dniu 29 marca 2019 r. strażacy ochotnicy w OSP Święcany odebrali gratulacje i upominki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego jako dowód uznania za zasługi i osiągniecia. Powodem do dumy jest zwyciestwo w Drużynowych Mistrzostwach Polski Strażaków OSP, które odbyły się 3 lutego 2019 r. w Katowicach. Druhowie: Bartosz Maciejowski, Tomasz Kurek,... wiecej »
a88a0518.jpg

Wystawa rękodzieła
02.04.2019

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, Gminna Rada Kobiet oraz członkinie KGW Bączal, KGW w Harklowej, KGW w Kunowej, KGW w Lisowie, KGW w Przysiekach, KGW w Pustej Woli, KGW w Siepietnicy, KGW w Skołyszynie, KGW w Sławęcinie, KGW w Święcanach serdecznie zapraszają  na otwarcie wystawy rękodzieła. Otwarcie wystawy planowane jest na godzinę 16:00 (7 kwietnia... wiecej »
plakat_112.jpg

O kunszcie artystycznym w Rumunii
01.04.2019

To już drugi wyjazd edukacyjny w ramach projektu Erasmus+ pt. International Culture And Traditions - Young Explorers On The Start! Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Święcanach odkrywali piękno twórczości artystycznej z krajów partnerskich, a przede wszystkim z Rumunii. W pierwszym dniu wizyty, jeszcze przed przybyciem przedstawicieli pozostałych szkół... wiecej »
dsc_1541.jpg

Młodzi przedsiębiorcy społeczni z SP w Kunowej w Kownie.
01.04.2019

W marcu uczniowie Szkoły Podstawowej w Kunowej wzięli udział w kolejnym wyjeździe edukacyjnym w ramach projektu Erasmus+ „English for Social Entrepreneurship”. Tym razem miejscem docelowym była szkoła Kauno Juozo Urbšio katalikiška pagrindinė mokykla w Kownie na Litwie. Można pokusić się o stwierdzenie, że to nasza zaprzyjaźniona szkoła, gdyż jest to już nasz... wiecej »
5_28.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi