Aktualności

Sprzedaż nieruchości zabudowanej w Lisowie
07.04.2011

Wójt Gminy ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż  nieruchomości zabudowanej /budynek parterowy, murowany, kryty blachą, wyposażony w instalację: elektryczną oraz instalacje wodno-kanalizacyjną, zasilanie w wodę pochodzi ze studni prywatnej znajdującej się na sąsiedniej działce, pow. zabudowy: 96,00m2, pow. użytkowa: 70,71m2/ zlokalizowanej przy drodze lokalnej o... wiecej »

Czysta gmina - czyste środowisko
07.04.2011

Urząd Gminy w Skołyszynie ogłosił konkurs ekologiczny "Czysta gmina - czyste środowisko" nad którym patronat objął Wójt Gminy Skołyszyn. Celem konkursu jest m.in. wyrobienie postaw proekologicznych u uczniów, pogłębienie wiedzy na temat ekologii i rozbudzenie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody. Konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych z... wiecej »

"Felicjanek 10" - Na szlaku Jana Pawła II
06.04.2011

W dniu 5 kwietnia 2011 r. w Gminnym  Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się spotkanie dla przedszkolaków przed beatyfikacją Jana Pawła II połączone z prezentacją książeczki i filmu animowanego autorstwa Anny Kaszuby - Dębskiej i Łukasza Dębskiego z muzyką Anny Marii Jopek. Do biblioteki zawitały dzieci z „zerówki” z Zespołu Szkół... wiecej »
img_0080.jpg

Sukcesy skołyszyńskich miłośników siatkówki
06.04.2011

W dniach 17-27 luty 2011r. w hali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ulicy Czackiego w Jaśle odbył się IV Jasielski Festiwal Siatkówki. Masowa impreza sportowa sponsorowana przez: Urząd Miasta w Jaśle, Gazownię Jasielską i Jasielską Sieć Sklepów MPM składała się z ośmiu turniejów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W dniach 26-27 w turnieju dla dorosłych w kategorii... wiecej »
2_druzna_siatkowki_17_02_2011.jpg

Powiatowy konkurs grafiki rozstrzygnięty
04.04.2011

„Autoportret” – to temat tegorocznej edycji IX Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej – Skołyszyn 2011. Konkurs organizowany jest w celu doskonalenia umiejętności plastycznych i wyrobienia wyobraźni artystycznej, wyćwiczenia sprawnego posługiwania się nowoczesną techniką informatyczną a także stworzenia uczniom możliwości współzawodnictwa oraz prezentacji... wiecej »
4.jpg

Zajęcia pozalekcyjne dla młodych naukowców
01.04.2011

Już dzisiaj tj. 1 kwietnia 2011 r. w Zespole Szkół Publicznych w Święcanach rozpocznie się realizacja projektu pt. „Model pracy pozalekcyjnej z wykorzystaniem nowatorskich metod pracy oraz współczesnych technik informacyjnych”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i trwał będzie do 30 sierpnia 2013 r. a jego celem jest zainteresowanie... wiecej »
podpisanie_umowy_30_03_2011.jpg

Promocja "SAMA" w bibliotece
31.03.2011

Gminy Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza 12 kwietnia br. na promocję książki "SAMA"                                                         wiecej »

Eliminacje gminne OTWP
31.03.2011

  W dniu 30.03.2011r. w sali dydaktyczno - szkoleniowej OSP Skołyszyn odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".  Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy... wiecej »
pict0243.jpg

Obwieszczenie RDOŚ dotyczące regulacji Olszynki
30.03.2011

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie dotyczące zadania "Regulacja potoku Olszynka w km 5+300 - 6+570 w miejscowości Święcany oraz w km 1+300 - 2+060 w miejscowości Siepietnica, gm. Skołyszyn, powiat jasielski, woj. podkarpackie" do pobrania tutaj. wiecej »

Spotkanie informacyjne
29.03.2011

W Jaśle w Miejskiej Bibliotece Publicznej  5 kwietnia o godz 12:00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu "Młodzież w  działaniu". Spotkanie odbędzie sie w ramach Miedzynarodowego Roku Wolontariatu i skierowane jest  do wszystkich osób oraz instytucji zainteresowanych wolontariatem. W planie spotkania: 1.       Ogólne... wiecej »

Filmy o Gminie Skołyszyn
28.03.2011

Film promocyjny" Gmina Skołyszyn zaprasza" (Film dostępny jest również: http://www.youtube.com/watch?v=4sw-QEmxUmo           Film "Moja czysta planeta - moja czysta miejscowośc" zrealizowany przez dzieci Szkoły Podstawowej w Skołyszynie. (Film dostępny jest również: http://www.youtube.com/v/qM__edygM7Q )   wiecej »

Konkurs świąteczny
25.03.2011

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn do udziału w Gminnym Konkursie Plastycznym „Stroik wielkanocny”. Termin składania prac upływa z dniem 20 kwietnia 2011 r. W załączeniu regulamin konkursu.   Autor: W. Kołodziej wiecej »

Konkurs piosenki
25.03.2011

Organizatorzy XIX Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Skołyszyn 2011 „Małe schody do kariery” zapraszają uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn do udziału w konkursie, który odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2011 r. o godz. 930 w sali GOKiCz w Skołyszynie. Zgłoszenia na konkurs do dnia 15 kwietnia 2011 r. W... wiecej »

Podatek od nieruchomości
25.03.2011

Opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości podlegają następujące nieruchomości lub obiekty budowlane: grunty, budynki lub ich części, budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Obowiązek podatkowy powstaje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstały okoliczności uzasadniające powstanie tego obowiązku. Jeżeli... wiecej »

Pieniądze dla przedsięborczych w zasięgu ręki
25.03.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” zaprasza na bezpłatne szkolenie pt. „Działania wdrażane przez LGD „LIWOCZ” – „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” i „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.   Celem szkolenia jest zapoznanie potencjalnych wnioskodawców... wiecej »
logo_lgd.jpg

Kolektory słoneczne
24.03.2011

Historia działań prowadzonych przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle związanych z uzyskaniem dofinansowania  do kolektorów słonecznych: 1. Związek Gmin Dorzecza Wisłoki z siedzibą w Jaśle w dniu 17.04.2009 roku złożył wniosek pn. „Instalacje systemów energii odnawialnej w budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do... wiecej »

Matematyka nie musi być nudna
24.03.2011

W dniach 3 i 10 marca 2011 r. w Zespole Szkół Publicznych w Święcanach odbyły się warsztaty dla nauczycieli „Edukacja matematyczna w klasach I-III szkoły podstawowej”. W warsztatach wzięło udział 25 nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej  z gminy Skołyszyn.  Uczestnikom warsztatów zostały przedstawione... wiecej »
2_3.jpg

Nie wypalaj traw!
16.03.2011

Przypominamy, że wiosenne wypalanie traw jest zabronione i grożą za to sankcje prawne. Zbliża się wiosna, przynajmniej ta kalendarzowa, na dworze jest coraz cieplej i gdy taka pogoda utrzyma się przez najbliższe dni, śnieg leżący jeszcze gdzieniegdzie, zniknie całkowicie. Wtedy, u niektórych osób, może niestety pojawić się pokusa, aby wypalić pozostałe po zimie trawy.... wiecej »

Turniej Wiedzy Pożarniczej
09.03.2011

Komendant Gminny Związku OSP RP informuje, że w dniu 30 marca 2011 r. w remizie OSP Skołyszyn odbędą się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". W turnieju prawo startu mają zwycięzcy eliminacji szkolnych oraz przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Turniej zostanie przeprowadzony w 3 kategoriach wiekowych:... wiecej »

Szkolenie dla OSP
09.03.2011

Szkolenie podstawowe dla strażaków OSP W dniu 14 marca 2011 r. w Remizie OSP Skołyszyn / w sali dydaktyczno-szkoleniowej / rozpocznie się szkolenie podstawowe strażaków ochotników. W szkoleniu wezmą udział wyznaczeni przez Naczelników OSP strażacy z jednostek OSP gminy Skołyszyn. Szkolenie zostanie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi Komendanta Głównego PSP.... wiecej »

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi