Aktualności

Wyróżnienie dla OSP Sławęcin Siedliska
14.06.2011

3 czerwca 2011r. w rocznicę „wielkiej wody” jaka przemieściła się przez naszą gminę rozstrzygnięty został Konkurs Fotograficzny dla Ochotniczych Straży Pożarnych „Powódź 2010”, którego organizatorem był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Warszawie. Komisja konkursowa oceniła nadesłane zdjęcia oraz filmy dokumentujące działania... wiecej »
pict0100.jpg

Sportowe imprezy towarzyszące
13.06.2011

W dniach 2-3 lipca odbędą się Dni Gminy Skołyszyn. Corocznym zwyczajem przy obchodach „imienin gminy” odbywają się sportowe imprezy towarzyszące. W tym roku będą to: 2 lipca na stadionie w Święcanach Turniej Piłki Nożnej Wsi o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn oraz 3 lipca na boisku w Harklowej Turniej Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn.  Już dzisiaj... wiecej »
baner_dni_gminy_skolyszyn_2011.jpg

"Pasowanie na czytelnika" zakończyło Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania
09.06.2011

8 czerwca 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika”. W uroczystości udział wzięli uczniowie klasy II a i II b Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie. Uroczystość pasowania na czytelnika wpisała się już w tradycję działań biblioteki. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem wiersza J. Huszczy... wiecej »
p_024a.jpg

Informacja o stanie przygotowania do realizacji projektu dotyczącego systemów solarnych
09.06.2011

W dniu 7 czerwca 2011 roku, w Magurskim Parku Narodowym w Krempnej, odbyło się robocze spotkanie w sprawie realizacji projektu „Instalacje systemów energii odnawialnej w budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Biura Szwajcarsko – Polskiego Programu... wiecej »
07.06.2011r_a.jpg

Lisowianki na "Kropie"
06.06.2011

21 maja 2011 roku w Korczynie odbył się VIII Przegląd Pieśni i Muzyki Ludowej KROPA. W przeglądzie uczestniczyło 29 kapel ludowych, zespołów śpiewaczych, instrumentalistów i solistów. Na festiwalu zaprezentował się również zespół śpiewaczy „Lisowianki” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury Czytelnictwa w Skołyszynie. Panie... wiecej »
biblio_maj2011_184.jpg

Dzień Dziecka w Oskar Quad Tor
02.06.2011

1 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Przysiekach przeżyli niepowtarzalny i wyjątkowy Dzień Dziecka w Oskar Quad Tor w Bączalu Dolnym u państwa Moniki i Wiesława Reczków. Organizatorzy zapewnili różnorodne atrakcje: przejażdżki quadami, zjeżdżalnię, trampolinę, mecz piłki siatkowej, zawody sportowe i dyskotekę pod gołym niebem. Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie Szkoły... wiecej »
img_2351.jpg

Zabawy logopedyczne
19.05.2011

Na całokształt rozwoju dziecka i jego powodzenia szkolne w dużej mierze wpływa mowa. Jest ona atutem w nawiązywaniu kontaktów społecznych, daje możliwość precyzyjnej komunikacji, stanowi narzędzie w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie własnych sądów, uczuć i upodobań. Zaburzenia i wady wymowy w znacznym stopniu utrudniają osiągnięcie sukcesów w szkole. Gminny... wiecej »
plakat.png

Dofinansowanie do solarów
19.05.2011

Instalacja solarna pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności kosztów podgrzewania wody użytkowej dlatego coraz częściej na dachach domów można zaobserwować panele solarne. Z uwag na koszt inwestycji wiele rodzin na nie nie stać i nie dziwi nikogo zainteresowanie dotacjami i dofinansowaniami do tego typu działań. Związek Gmin Dorzecza Wisłoki z siedzibą w Jaśle w dniu... wiecej »
solary1.jpg

Obchody Dnia Strażaka
18.05.2011

W dniu 15 maja 2011 roku w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, gminie Fredropol odbyły się wojewódzkie obchody „Dnia Strażaka". Przybyły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z całego Województwa Podkarpackiego. Wojewódzkie uroczystości zaszczycili  swoją obecnością liczni goście, m.in.:  Poseł Krystyna Skowrońska – Przewodnicząca ... wiecej »
pict0541.jpg

Podsumowanie działalności w OSP
10.05.2011

  W roku 2011 upływa kadencja władz statutowych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz oddziałów gminnych / równorzędnych / i powiatowych Związku OSP RP, a w roku 2012  - kadencja władz statutowych Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa podkarpackiego.  W związku z tym w określonych terminach odbyły się się walne zebrania... wiecej »
logo_osp_1.jpg

Jak brzmi kultura? Jak wygląda? Chcesz to poczuć?
09.05.2011

Odwiedź Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, a usłyszysz, zobaczysz i będziesz współtworzyć kulturę! Rozwiń swoje zainteresowania, aktywnie uczestnicząc w oferowanych przez nas zajęciach.    Ofertę kierujemy do przedstawicieli wszystkich grup wiekowych. Coś dla siebie znajdą u nas zarówno przedszkolaki, nieco starsze dzieci i młodzież... wiecej »
esape_w_sali_lustrzanej_gokicz.jpg

Kawiarenka internetowa zaprasza
09.05.2011

Zapraszamy do Kawiarenki internetowej w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie sala dolna – wejście od strony Pawilonu. Korzystanie z Internetu - bezpłatne.Czynne:Poniedziałek -  14:00 - 17:00Wtorek – 17:00 - 20:00Środa – 14:00 - 17:00Czwartek – 17:00 - 20:00Piątek – 14:00 - 17:00Z bezpłatnego Internetu można również korzystać w... wiecej »
img_0683_1.jpg

Środki z PROW 2007-2013
06.05.2011

Ponad 4,5 miliona złotych trafi do samorządów gminnych oraz parafii rzymskokatolickich z terenu powiatu jasielskiego na rozwój obszarów wiejskich. Dzięki unijnej dotacji zostaną zmodernizowane domy ludowe, kościoły, wybudowane nowe miejsca parkingowe, czy rozbudowana infrastruktura rekreacyjno-sportowa. Środki pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata... wiecej »
img_4616.jpg

Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej już za nami
02.05.2011

W dniach 27-28 kwietnia 2011r. miała miejsce XIX edycja gminnego konkursu piosenki. Wzięło w nim udział 84 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn. Zaprezentowało się 29 solistów i 7 zespołów. W pierwszym dniu konkursu wystąpiły dzieci ze szkół podstawowych klas 0-III, natomiast drugiego dnia dzieci ze szkół podstawowych klas... wiecej »
5_2.jpg

„Stroik wielkanocny”
02.05.2011

Tegoroczny gminny konkurs wielkanocny cieszył się dużą popularnością, 89 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Gminy Skołyszyn przygotowało swoje prace na konkurs. 29 kwietnia 2011 r. jury w składzie: P. Teresa Radwan – Skołyszyn, P. Marta Gąsiorowska – Kierownik GOKiCz w Skołyszynie, P. Władysława Kołodziej – Referat Kultury, Oświaty i... wiecej »
3_3.jpg

Dzień Strażaka
29.04.2011

W dniu 4 maja obchodzimy „Dzień Strażaka”, święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Bo czyż może być coś piękniejszego w życiu człowieka niż dawanie siebie samego bliźnim? A właśnie takie idee przyświecają strażakom. Idee te czerpane są bezpośrednio od patrona strażaków św. Floriana. Ten, który... wiecej »
logo_osp.jpg

Połączy nas pasja czytania
26.04.2011

W Skołyszynie powstanie  Dyskusyjny Klub Książki  Pomysł na Dyskusyjne Kluby Książki powstał 2006 roku w krakowskim Instytucie Książki. Inspiracją była brytyjska idea reading clubs - wspólnego czytania i rozmowy o książkach. Idea spotkań miłośników książek bardzo szybko przyjęła się w całej Polsce. Obecnie w naszym województwie działa ponad czterdzieści DKK... wiecej »

Świąteczne akcje charytatywne w Szkole Podstawowej w Skołyszynie
21.04.2011

 Młodzieżowe Koło Miłośników Skołyszyna i Okolicy działające przy Szkole Podstawowej w Skołyszynie już po raz szósty organizuje akcje charytatywne "Palma wielkanocna" i "Dar Serca". Dochód ze sprzedaży wielkanocnych palm wykonanych przez uczniów szkoły podstawowej został przeznaczony na potrzeby uczniów niepełnosprawnych i będących w trudnej sytuacji... wiecej »

I po wyborach ...
20.04.2011

W okresie marzec – kwiecień br. we wszystkich sołectwach Gminy Skołyszyn odbyły się wybory Sołtysów oraz Rad Sołeckich. Zgodnie ze statutami poszczególnych sołectw wybory w 11 wioskach odbyły się podczas ogólnych zebrań wiejskich, a w 3 sołectwach (Skołyszyn, Święcany i Przysieki) wybory przebiegały dwuetapowo. Pierwszy etap to zebrania wiejskie, na których... wiecej »
tabliczka_soltys_1.jpg

Gminazjum w Kunowej najlepsze w powiecie
19.04.2011

15 kwietnia w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbył się  XXXIV Finał Powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Organizatorami konkursu byli: Urząd Miasta Jasła, ZSM nr 3 w Jaśle  oraz Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego i Komenda Powiatowa Policji w Jaśle. Turniej składał się z trzech części: teoretycznej, praktycznej i... wiecej »

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi