Aktualności

LGD"LIWOCZ" poszukuje kierownika biura
30.08.2011

Do 9 września trwa nabór na stanowisko Kierownika Biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ". Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z treścią ogłoszenia. Ogłoszenie wiecej »
logo_lgd_1_3.jpg

W świecie ogrodowych krasnali ...
29.08.2011

26 sierpnia 2011r. Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa zorganizował  dla dzieci ze Skołyszyna i Święcan bezpłatny wyjazd do kina. Dwudziestu uczestników wakacyjnych zajęć „Zabaw się!” miało okazję obejrzeć  najnowszą komedię  Kelly’ego Asbury’ego „Gnomeo i Julia”. "Gnomeo i Julia" to przezabawnie opowiedziana historia najbardziej... wiecej »
img_0876.jpg

GOPS informuje ...
29.08.2011

Wnioski o zasiłek rodzinny na okres zasiłkowy 2011/2012 przyjmowane będą od 01.09.2011 r. do dnia 30.11.2011 r. Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2011/2012 przyjmowane będą do dnia 31 października 2011 wyłącznie prawidłowo wypełnione z kompletem wymaganych dokumentów.   Zgodnie z art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 28... wiecej »

GMINA SKOŁYSZYN NA DOŻYNKACH POWIATOWYCH
26.08.2011

 21 sierpnia 2011 roku Wójt Zenon Szura wraz z Zastępcą Krzysztofem Ziębą oraz KGW z Przysiek reprezentowali Gminę Skołyszyn na dożynkach powiatowych w Nowym Żmogrodzie. Powiatowe święto plonów rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Piotra i Pawła w Nowym Żmigrodzie. Po nabożeństwie delegacje z wieńcami z wszystkich gmin powiatu jasielskiego,... wiecej »
imgp7549.jpg

"Kariera szyta na miarę w Gminie Skołyszyn" - bezpłatny kurs krawiectwa i nie tylko ...
17.08.2011

Firma Nowe Trendy Izabela Krzyszycha w partnerstwie z Gminą Skołyszyn złożyła wnioski na konkurs w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 działanie 7.3. Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji. Wśród  96 złożonych z terenu Województwa Podkarpackiego wniosków jedynie 7 uzyskało rekomendacje do dofinansowania, a wśród nich 3, które... wiecej »
pokl.jpg

Nowe zdjęcia w galerii
12.08.2011

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć autorstwa Pana Henryka Bielamowicz. Wszystkich zainteresowanych opublikowaniem fotografii na stronie internetowej prosimy o  przesyłanie ich na adres poczty elektronicznej: promocja@skolyszyn.pl lub na adres Urzędu Gminy w Skołyszynie (38-242 Skołyszyn 12) z dopiskiem "zdjęcia na stronę internetową". Link do galerii wiecej »
przysieki-tatry_1.jpg

Metoda samooceny w Urzędzie Gminy
11.08.2011

Urząd Gminy w Skołyszynie bierze udział we wdrożeniu samooceny według metody CAF 2006  w ramach projektu „Przygotowanie jednostek samorządu terytorialnego do stosowania Wspólnej Metody Oceny (CAF) w procesie mierzenia potencjału i dokonań poprzez szkolenia pracowników i pomoc doradczą”, realizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w... wiecej »

Odwiedź Filie GOKiCz!
10.08.2011

Filie Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Święcanach i Harklowej aktywnie włączyły się tego roku w organizowanie wakacyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży. Ci, którzy nigdzie nie wyjechali, mogli spędzić czas w gronie rówieśników wspólnie bawiąc się i ucząc wielu nowych, nieznanych technik artystycznych. Filia w Harklowej zgromadziła kilkoro dzieci w wieku... wiecej »
6_9.jpg

Więcej nowości w bibliotece
09.08.2011

Zbiory współczesnej biblioteki powinny mieć charakter dynamiczny, dlatego wymagają stałego dopływu nowych pozycji. Czytelnicy zainteresowani są głównie korzystaniem z nowych książek oraz zbiorów specjalnych. By sprostać tym wymaganiom Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie realizuje zadanie sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa... wiecej »
biblioteka_2.jpg

Wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2010
09.08.2011

Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki Powszechnego Spisu Rolnego 2010, który został przeprowadzony w dniach 1 września–31 października 2010 r. Powszechny Spis Rolny 2010 był pierwszym spisem przeprowadzonym po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej, pierwszym badaniem powszechnym zrealizowanym tylko na formularzu elektronicznym oraz wykorzystującym w szerokim... wiecej »

"Sobota nad wodą"- zdjęcia z imprezy
01.08.2011

Mimo niesprzyjającej aury w sobotę 30 lipca w Skołyszynie odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Rekreacja wodna – lepsza forma wypoczynku”. Projekt o którym mowa został zrealizowany przez Spółdzielnię Usług Wodno-Kanalizacyjnych Produkcji Rolnej i Handlu "ROLWOD” w Skołyszynie i polegał głównie na zakupie sprzętu pływającego (kajaki, rowerki... wiecej »
img_0533.jpg

Syreny w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
28.07.2011

W dniu 1 sierpnia br. mija 67 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, ważnego wydarzenia w dziejach narodu. Wzorem ubiegłych lat, dla jego przypomnienia oraz oddania hołdu żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego i cywilnym ofiarom Powstania Warszawskiego, na terenie powiatu jasielskiego w wymienionym na wstępie dniu o godz. 17:00 zostaną włączone syreny na 3 minuty i będą emitować dźwięk... wiecej »

Ogłoszenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
28.07.2011

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Skołyszynie, Komórka Organizacyjna do Realizacji Świadczeń Rodzinnych informuje, że zgodnie ze zmianami w ustawie o świadczeniach rodzinnych, które weszły w życie z dniem 1.11.2009 r., osoby składające wnioski o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka (becikowe) lub dodatek z tytułu urodzenia dziecka, od 1 stycznia 2012 r. będą... wiecej »

Promesa dla Gminy Skołyszyn
26.07.2011

W dniu 21 lipca br. Wójt Gminy Skołyszyn odebrał z rąk Ministra Jerzego Millera i Wojewody Podkarpackiego Małgorzaty Chomycz  promesę w wysokości 840 000,00 złotych. Podczas wręczania promes obecni byli również: Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, Wicewojewoda Podkarpacki Andrzej Reguła oraz parlamentarzyści w osobach: Krystyna Skowrońska i... wiecej »
promesa_21_07_2011.jpg

Turniej Piłki Nożnej Wsi o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn
22.07.2011

W dniu 31 lipca br. na stadionie LKS w Święcanach o godzinie 13:00 odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Wsi o Puchar Wójta  Gminy Skołyszyn na który już dziś serdecznie zapraszamy.                                             wiecej »
puchary1.jpg

"Sobota nad wodą"
21.07.2011

Spółdzielnia Usług Wodno-Kanalizacyjnych Produkcji Rolnej i Handlu „ROLWOD” wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” zaprasza wszystkich dnia 30 lipca o godz. 15:00 na uroczystą inaugurację projektu „Rekreacja wodna – lepsza forma wypoczynku”. Patronem honorowym imprezy jest Marszałek Województwa Podkarpackiego Pan... wiecej »
baner1.jpg

Ogłoszenie - remont kładki linowej w Przysiekach
20.07.2011

 Urząd Gminy w Skołyszynie informuje mieszkańców wsi Przysieki i Pusta Wola, że rozpoczęto kapitalny remont kładki linowej dla pieszych zlokalizowanej nad rzeką Ropą w miejscowości Przysieki, w ciągu drogi gminnej Nr 113670R. Prace remontowe wykonuje Wykonawca: Usługi Budowlane Piotr Cierlak, 38-200 Jasło, ul. Floriańska 207, wyłoniony w drodze przetargu nieograniczonego. Termin... wiecej »
kladka_w_przysiekach.jpg

Ranking samorządów
19.07.2011

Jak co roku gazeta „Rzeczpospolita„ przeprowadziła ranking samorządów, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia przy jednoczesnym zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego.  Ocenę przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym wybrano miasta i gminy, które w najlepszy sposób zarządzały finansami... wiecej »
herb_3.jpg

Zapraszamy do galerii zdjęć
19.07.2011

Zapraszamy do odwiedzenia rozrastającej się galerii w której obejrzeć można zdjęcia autorstwa Pana Tomasza Bienias. Serdecznie dziękujemy autorowi za ich udostępnienie.   Osoby, które chcą by również ich zdjęcia promowały nasze okolice mogą nadsyłać je na adres e-mail: promocja@skolyszyn.pl lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty na adres: Urząd Gminy... wiecej »
widok_z_liwocza_1.jpg

Informacje o naborze do projektu
14.07.2011

Centrum Aktywności Zawodowej „Perspektywa” działające przy Stowarzyszeniu na Rzecz Chorych Długotrwale Unieruchomionych „Niebieski Parasol” zaprasza osoby:   Niepełnosprawne w tym: bezrobotne zarejestrowane w Urzędzie Pracy bądź też nieaktywne zawodowo, zamieszkujące na terenie powiatu jasielskiego Do skorzystania z BEZPŁATNEJ pomocy: BLOK SZKOLENIOWY: -... wiecej »

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi