Aktualności

Festiwal Piosenki Harcerskiej
31.03.2012

Harcerki z 24 Drużyny Harcersko - Pożarniczej w Skołyszynie wyśpiewały sobie zwycięstwo i zdobyły I miejsce na Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej organizowanym w Gimnazjum nr 2 w Jaśle w dniu 31 marca 2012. Zwycięstwo otworzyło im drogę do udziału w konkursie chorągwianym, który odbędzie się już niebawem. Uczestniczki konkursu wystąpiły w składzie: Karolina Rogowska, Karolina... wiecej »
img_1573_1.jpg

Zmiany programowe w szkołach ponadgimnazjalnych
30.03.2012

Podkarpacki Kurator Oświaty Pan Jacek Wojtas zaprasza do zapoznania się  ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia do szkół ponadgimnazjalnych nowej podstawy programowej oraz nowych planów nauczania. Materiały na ten temat udostępnione zostały z myślą o uczniach i rodzicach na stronie internetowej  www.ore.edu.pl . Przybliżą one istotę wdrażanych zmian... wiecej »

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze
30.03.2012

Wójt Gminy Skołyszyn ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Skołyszynie na stanowisku: Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Informacje o wymaganiach wobec kandydata, zakresie wykonywanych zadań, terminie i miejscu składania wymaganych dokumentów  znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.skolyszyn.pl wiecej »
herb_15.jpg

"Agroturystyka inwestycją w przyszłość" - zakończenie kursu
30.03.2012

W dniach 24 i 25 marca br. odbył się wyjazd studyjny uczestników szkolenia „Agroturystyka inwestycją w przyszłość” do gospodarstwa agroturystycznego w  Chmielniku. Wyjazd był uwieńczeniem cyklu szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” w okresie od  października 2011 r. do  marca 2012 r. w których udział wzięło 50 osób z terenu gmin: Brzyska, Brzostek, Jodłowa, Pilzno i Skołyszyn.  wiecej »
img_1957.jpg

Konkurs "Cztery pory roku" - etap I zima rozstrzygnięty
29.03.2012

W dniu 27.03.2012 r. w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” edycja Zima. wiecej »
logo_lgd_1_10.jpg

Płatności bezpośrednie w kampanii 2012 r.
29.03.2012

Rok 2012 jest dziewiątym rokiem, w którym rolnicy mogą ubiegać się o przyznanie płatności bezpośrednich. Wnioski o przyznanie tego wsparcia należy składać w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) albo przesłać pocztą na adres biura powiatowego ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę rolnika, w terminie do dnia 15 maja... wiecej »
arimr-logo_5.jpg

X Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej rozstrzygnięty!
28.03.2012

28 marca 2012 roku  w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej. Konkurs organizowany jest od dziesięciu lat przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie w celu doskonalenia umiejętności plastycznych dzieci i młodzieży, wyćwiczenia sprawnego posługiwania się nowoczesną techniką informatyczną... wiecej »
1_26.jpg

"Dbam o przyszłość dziecka" - rekrutacja do projektu
23.03.2012

Gmina Skołyszyn oraz gorlicka firma szkoleniowa Nowe Trendy zapraszają do udziału w projekcie „Dbam o przyszłość dziecka” realizowanym na terenie Gminy Skołyszyn Jeżeli: - jesteś mieszkanką Gminy Skołyszyn, - chcesz zostać profesjonalną opiekunką dla dzieci i zdobyć dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe - chcesz nauczyć się wychowywać dzieci tworząc im najlepsze warunki... wiecej »
baner_12.jpg

Zespoły GOKiCz na ogólnopolskich przeglądach tanecznych
23.03.2012

17 marca działające przy GOKiCz w Skołyszynie zespoły taneczne „ESCAPE JUNIOR” i „JUMP” wzięły udział w IV Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych ZŁOTY GRYF 2012 w Dębicy. Przegląd w Dębicy jest jednym z największych konfrontacji tanecznych zespołów w naszym województwie. W imprezie wzięło udział prawie 80... wiecej »
jedlicze__5_.jpg

Wielkanocne warsztaty w GOKiCz
23.03.2012

Zakończył się cykl  przedświątecznych warsztatów w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. 15 i 22 marca w bibliotece panie ze Skołyszyna, Święcan, Przysiek i Kunowej miały okazję przygotować  techniką decoupage pisanki wielkanocne oraz ozdobić rzeczy codziennego użytku. Dzięki warsztatom każda uczestniczka kursu mogła przekonać się, że potrafi stworzyć piękne... wiecej »
1_25.jpg

Tydzień z Internetem w GOKiCz
23.03.2012

Przybliżenie możliwości Internetu osobom w różnym wieku, to cel ogólnoeuropejskiej kampanii "Tydzień z Internetem". W tym roku odbędzie się ona w dniach 26-30 marca. W 2012 roku do akcji przyłączył się Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.  „Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska kampania, koordynowana przez Telecentre-Europe -... wiecej »
tydzien-z-internetem-630x400.png

Wyjaśnienia dotyczące obowiązku szkolnego dzieci 6-letnich
22.03.2012

W dniu 20 marca Podkarpacki Kurator Oświaty wystosował pismo, w którym wyjaśnia mogące pojawiać się wątpliwości rodziców, dyrektorów przedszkoli i szkół dotyczące obniżenia wieku rozpoczynania realizacji obowiązku szkolnego przez dziecko 6-letnie. Pismo do pobrania wiecej »

35 Finał eliminacji gminnych OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”
15.03.2012

W dniu 14 marca 2012r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP wspólnie z Urzędem Gminy w Skołyszynie był organizatorem eliminacji  gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i... wiecej »
img_1029.jpg

III Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
15.03.2012

W dniu 10 marca 2012 r. w Głogowie Małopolskim obradował III Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie. W Zjeździe uczestniczyło 68 delegatów oraz licznie przybyłe władze Związku, PSP, administracji samorządowej i instytucji współpracujących z ochotniczym pożarnictwem. Wśród gości zaproszonych był obecny Wicepremier,  Prezes ZG ZOSP RP Waldemar Pawlak,... wiecej »
img_0777_1.jpg

O mały krok od finału
15.03.2012

W dniach 10-11 marca odbył się V Jasielski Festiwal Siatkówki. Szesnaście drużyn podzielonych na cztery grupy rozgrywało mecze eliminacyjne systemem „każdy z każdym”. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy wywalczyło awans do półfinałów. W turnieju wzięła również udział drużyna ze Skołyszyna w składzie jak na zdjęciu: (od lewej stoją: ) Tomasz Pawluś,... wiecej »
o_maly_wlos_od_finalu.jpg

Warsztaty komputerowe dla seniorów
14.03.2012

Przybliżenie możliwości Internetu osobom w różnym wieku, to cel ogólnoeuropejskiej kampanii "Tydzień z Internetem". W tym roku odbędzie się ona w dniach 26-30 marca. W 2012 roku do akcji przyłączył się Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. wiecej »
plakat_5.jpg

Warsztaty decoupage w GOKiCz w Skołyszynie
12.03.2012

W dniu Święta Kobiet - 8 marca 2012, w Gminnym  Ośrodku  Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły się bezpłatne warsztaty decoupage, które cieszyły się dużym powodzeniem. Decoupage to technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub... wiecej »
img_1929.jpg

Eliminacje gminne ogólnopolskiego konkursu plastycznego
09.03.2012

W dniu 7 marca w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na etapie gminnym - XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  2011/2012 dla dzieci i młodzieży pod hasłem: „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas malują”. Organizatorem  jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej... wiecej »
zdj_011_1_.jpg

Certyfikat dla Urzędu Gminy Skołyszyn
08.03.2012

W okresie od sierpnia  do listopada 2011 r. w Urzędzie Gminy w Skołyszynie wdrażana była Wspólna Metoda Oceny – CAF (ang. Common Assesment Framework). Metoda CAF skupia się na przeprowadzeniu samooceny, identyfikacji obszarów doskonalenia oraz wprowadzaniu wymaganych usprawnień zarządczych. Samoocena nie jest jednorazowa, to kompleksowy, systematyczny... wiecej »
certyfikat.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi