Aktualności

Ogłoszenie GOPS
23.05.2012

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skołyszynie, Komórka Organizacyjna do Realizacji Świadczeń Rodzinnych informuje, że w związku wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 09.05.2012 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne, rodzicom pobierającym... wiecej »
herb_17.jpg

Konkurs fotograficzny - przypomnienie
22.05.2012

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" przypomina o trwającym konkursie fotograficznym "Cztery Pory Roku". Do 8 czerwca br. można nadsyłać prace do II etapu pn. "Wiosna". wiecej »
baner_15.jpg

DZIEŃ DZIECKA W SKOŁYSZYNIE
22.05.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza 3 czerwca br.  na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Matki i Ojca. O godzinie 14.00 na scenie obok GOKiCz zaprezentują się uczestnicy  zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.  Wystąpią m.in.: zespoły taneczne: ESCAPE, JUMP, ESCAPE JUNIOR; grupa teatralna TALENTY; ... wiecej »
plakat_8.jpg

Próbna ewakuacja szkoły
22.05.2012

W dniu 22.05.2012r. w Zespole Szkół Publicznych w Święcanach przeprowadzono próbną ewakuację. Praktyczce sprawdzenie ustalonych warunków ewakuacji odbyło się w porozumieniu z Komendą Powiatową PSP,  pracownikiem ds. zarządzania kryzysowego Urzędu Gminy i miejscową jednostką OSP. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z... wiecej »
img_3385.jpg

Tydzień Bibliotek w filiach GOKiCZ w Harklowej i Święcanach
21.05.2012

Tydzień Bibliotek jest okazją do zaprezentowania swojej biblioteki, promowania czytelnictwa, oraz działalności kulturalnej i oświatowej wśród dzieci i młodzieży. Biblioteka to nie nudna instytucja. Obecnie jest to miejsce wesołych spotkań, gier i zabaw. Przekonać się o tym mogły dzieci w Harklowej i Święcanach uczestniczące w lekcjach zorganizowanych przez Bibliotekę. Dzieci... wiecej »
12_9.jpg

Pierwsze spotkanie klubu „ART 283”
21.05.2012

Klub „ART 283” zaprasza wszystkich miłośników X muzy i Polihymnii na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 22 maja 2012 (godzina 20.00) w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.  Klub skupi miłośników muzyki i filmu, którzy podczas spotkań w GOKiCz, będą mogli uczestniczyć w swobodnych... wiecej »
art283.jpg

Podziękowanie od Jurka Owsiaka
21.05.2012

"Za tyle emocji, za tyle serdeczności, za tyle miłości i wspólnego bycia ze sobą, za ten piękny dzień i piękną naszą Polskę całą, za tę radość Polaków na całym świecie i za Dobre Anioły, które nas nie opuszczają Dziękujemy też za bycie razem z nami, które po raz dwudziesty tak fantastycznie zabrzmiało i już za chwilę zmieni się w bardzo konkretną pomoc dla polskich... wiecej »
podziekowanie_wosp_2012.jpg

„Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”.
17.05.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie organizuje konkurs plastyczny pt. „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas „0” z Gminy Skołyszyn. Konkurs organizowany jest w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – (1-8.06.2012 r.) pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.... wiecej »
plakat_7.jpg

Noc Bibliotek w Skołyszynie
15.05.2012

Od 8 do 15 maja br. obchodzony był IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze!". Biblioteka to miejsce spotkań – to miejsce komunikacji społecznej, dostępu do wiedzy, informacji, kultury, edukacji; to miejsce dla każdego. Jedną z atrakcji tygodnia była "Noc Bibliotek”, organizowana w całej Polsce 11 maja. W Skołyszynie była to noc gotowania.... wiecej »
img_7452.jpg

LGD ogłasza nabór na koordynatora projektu współpracy
15.05.2012

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania  "LIWOCZ" ogłasza nabór kandydatów na stanowisko koordynatora projektu współpracy. Projekt realizowany pomiędzy Partnerami:a) Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,LIWOCZ" - Koordynujące LGD; Brzyska 11A; 38-212 Brzyska,b) Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie ,,Subregion Magurski - Szansa na rozwój'';... wiecej »
logo_lgd_1_12.jpg

Znana ilustratorka książek dla dzieci odwiedziła Skołyszyn
14.05.2012

14 maja 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez ilustratorkę książek dla dzieci Małgorzatę Flis. Spotkanie zorganizowano w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Podczas spotkania Małgorzat Flis zabrała młodych czytelników do krainy bajek, baśni i legend. Ilustratorka zaprezentowała uczniom całą... wiecej »
14_6.jpg

Noc w bibliotece
10.05.2012

W piątek, 11 maja Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie będzie otwarta do późnych godzin wieczornych. Wszystko to za sprawą wydarzenia o nazwie „Noc Bibliotek”. Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie włączył się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” zainicjowanej przez podkarpackich bibliotekarzy uczestniczących w drugiej... wiecej »
noc_bibliotek_duze.jpg

Sąd nad książką
10.05.2012

Dziewiątego maja 2012 roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprezentowała się Grupa Teatralna TALENTY. Grupa działająca przy GOKiCz w Skołyszynie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przedstawiła „Sąd nad książką”. Całemu „procesowi”, z wielką uwagą i zainteresowaniem przysłuchiwali się uczniowie Szkoły Podstawowej w... wiecej »
img_0182.jpg

Spotkanie z Zofią Macek
10.05.2012

Siódmego maja 2012 r. w GOKiCz w Skołyszynie, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek,  zorganizowane zostało spotkanie autorskie z Zofią Macek - znawcą historii regionu, historykiem oraz autorką tomików wierszy dla dzieci "Wesołe historie z pszczelego ula", " W magicznym świecie pszczół". Zofia Macek - opracowała i wydała: „Dzieje Szkoły... wiecej »
img_0165.jpg

I Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy Skołyszyn
09.05.2012

Siódmego maja 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się finał I Gminnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Wójta Gminy Skołyszyn. W finale udział wzięło czterdziestu dwóch laureatów szkolnych konkursów ortograficznych. Startujący zmagali się z dyktandem, w którym znalazły się takie wyrazy jak: piegża,... wiecej »
img_0117_1_.jpg

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze.
09.05.2012

 Na podstawie art. 11 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. nr 223, poz. 1458 z 2008 r. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Skołyszyn ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Skołyszynie. Stanowisko do spraw  działalności gospodarczej, handlu i profilaktyki alkoholowej Miejsce  pracy: Urząd Gminy... wiecej »
herb_16.jpg

Dwudziestolecie Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
09.05.2012

27 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyła się kolejna – dwudziesta edycja Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.  Pierwszy konkurs został zorganizowany w roku 1992, obył się w szkole podstawowej w Skołyszynie. Pierwsza nazwa konkursu to – Konkurs Piosenki Dziecięcej. Od kiedy w konkursie uczestniczy również młodzież... wiecej »
iv_gminny_konk_pios_dziec_1996_r._1_.jpg

IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8 – 15 maja 2012 r.
08.05.2012

Tydzień Bibliotek - akcja społeczna realizowana przez wszystkie rodzaje bibliotek, szkoły, ale także media, wydawnictwa i samorządy. Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego Polaków. Hasło tej edycji - „Biblioteka ciągle w grze!” - jest nawiązaniem... wiecej »
ix_tydzien_bibliotek.jpg

Ogłoszenie Sołtysów oraz Orange Polska
27.04.2012

Sołtysi wsi: Przysieki, Lisów, Bączal Górny, Sławęcin i Siedliska Sławęcińskie wraz z Orange Polska zapraszają mieszkańców w/w miejscowości na spotkania w sprawie dostępu do usług telefonicznych i internetu. Spotkania związane są z prowadzonymi obecnie inwestycjami w rozbudowę sieci telekomunikacyjnej i internetowej w Gminie Skołyszyn. wiecej »

XX Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
27.04.2012

27 kwietnia 2012r.  odbyła się jubileuszowa XX edycja Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie swoje umiejętności zaprezentowało blisko 150 młodych artystów (37 solistów i 11 zespołów) z Gminy Skołyszyn. Występy dzieci i młodzieży oceniało jury w składzie: Wojciech Nowicki (nauczyciel... wiecej »
zdj_062.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi