Aktualności

Finał WOŚP w Skołyszynie
08.01.2012

W ramach jubileuszowego XX finału WOŚP, Ochotnicza Straż Pożarna w Skołyszynie ponownie zarejestrowała swój sztab. W dniu 8.01.2012r. mimo brzydkiej pogody 30 wolontariuszy od wczesnych godzin przedpołudniowych kwestowało na terenie gminy. W ramach skołyszyńskiego finału młodzi artyści z Zespołu Szkół Publicznych wystąpili z koncertem kolęd i pastorałek. Strażacy z OSP... wiecej »
img_1639.jpg

XX Finał WOŚP
03.01.2012

Po raz kolejny zagra w Skołyszynie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Skołyszyński sztab zaplanował na ósmego stycznia wiele atrakcji m.in. koncert, pokaz OSP oraz bezpłatne badania poziomu cukru i ciśnienia. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy. wiecej »
wosp_2011_1.jpg

Sylwester 2011
02.01.2012

Redakcja dziękuje Panu Tomaszowi Czechowicz za udostępnienie zdjęć. Zapraszamy również do obejrzenia pozostałych zdjęć autorstwa Pana Tomasza Czechowicz znajdujących się w galerii. wiecej »
sylwester_2011_a.jpg

Dane statystyczne dotyczące strony internetowej za 2011 rok
02.01.2012

Początek każdego roku jest czasem podsumowań tego co się zdarzyło w roku ubiegłym. W związku z powyższym pragniemy również dokonać krótkiego podsumowania danych statystycznych dotyczących naszej strony internetowej www.skolyszyn.pl. wiecej »
www.jpg

Dane statystyczne dotyczące mieszkańców Gminy Skołyszyn na dzień 31.12.2011 r.
02.01.2012

Statystyka stałych mieszkańców wg wieku, płci i miejscowości na dzień 31.12.2011 r. wiecej »
herb_8.jpg

Uroczysta sesja Rady Gminy Skołyszyn
29.12.2011

W dniu 28 grudnia br. w pięknej sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyła się uroczysta, opłatkowa sesja Rady Gminy. W sesji oprócz radnych i sołtysów udział wzięli zaproszeni goście w osobach: Ks. Prałata Tadeusza Wawryszko, Przewodniczącego Rady Powiatu w Jaśle Bogusława Kręcisza, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP dh Stanisława... wiecej »
img_1417.jpg

Najpiękniejsze kartki świąteczne nagrodzone!
21.12.2011

Jedną z piękniejszych tradycji Bożego Narodzenia jest wysyłanie świątecznych kartek. Aby zwyczaj przesyłania bliskim życzeń wciąż był żywy i by pamiętali o nim zwłaszcza najmłodsi, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zorganizował konkurs na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową.  Celem konkursu plastycznego „Karta świąteczna” oprócz kultywowania tradycji... wiecej »
1_20.jpg

Spotkanie opłatkowe
19.12.2011

W dniu 16 grudnia 2011 roku podczas obrad Zarządu Oddzialu Powiatowego Związku OSP RP w Jaśle na zaproszenie Prezesa ZOP ZOSP RP z gościnnymi występami wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Publicznych ze Skołyszyna. Młodzież przygotowana przez Agnieszkę Starzec, Urszulę Czerwińską i Agnieszkę Hajduk prezentując tradycyjne jasełka wprowadziła uczestników spotkania opłatkowego w... wiecej »
img_0978.jpg

Wigilijka harcerska
19.12.2011

Tradycją od kilku lat są spotkania wigilijne organizowane przez 24 Harcerską Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP Skołyszyn. Tegoroczne spotkanie przy wigilijnym stole poprzedzone było przygotowaniem we własnym zakresie kilku potraw w postaci pierogów, żuru i ciasta. Jak co roku przed wigilią kandydaci do harcerstwa przechodzą „próby” aby móc złożyć... wiecej »
img_1020.jpg

„Mikołajki z Mikołajkiem”
08.12.2011

W jakim kraju urodził się św. Mikołaj? Dlaczego św. Mikołaj zostawia prezenty w skarpetach i pod poduszką? Co mogą otrzymać od św. Mikołaja niegrzeczne dzieci? Dlaczego tak trudno spotkać św. Mikołaja? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań  poznały dzieci biorące udział w imprezie czytelniczej „Mikołajki z Mikołajkiem” . Spotkanie integracyjne dla blisko 50 uczniów ze... wiecej »
img_4866a.jpg

LGD ogłasza kolejny nabór wniosków
08.12.2011

Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 w zakresie "Małe projekty", tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi, za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" działającego na terenie gmin: Brzostek, Brzyska, Jodłowa, Pilzno, Skołyszyn. wiecej »
logo_lgd_1_7.jpg

Nowe zdjęcia w galerii
08.12.2011

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć autorstwa Pana Henryka Bielamowicz. Wszystkich zainteresowanych opublikowaniem fotografii na stronie internetowej prosimy o  przesyłanie ich na adres poczty elektronicznej: promocja@skolyszyn.pl lub na adres Urzędu Gminy w Skołyszynie (38-242 Skołyszyn 12) z dopiskiem "zdjęcia na stronę internetową". Link do galerii wiecej »
siedliska_1.jpg

Zwycięstwo SP Lisów w prestiżowym konkursie
30.11.2011

Sukces Szkoły Podstawowej w Lisowie  w Wojewódzkim Konkursie Artystycznym  „POLSKA PREZYDENCJA W UNII EUROPEJSKIEJ - POCHWALMY SIĘ PODKARPACIEM” 1 lipca 2011 roku Polska objęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. W celu popularyzacji wiedzy nt. członkostwa Polski w Unii Europejskiej i promowania tego ważnego wydarzenia organizowane są liczne imprezy... wiecej »
a.jpg

LGD prosi twórców ludowych o kontakt
30.11.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ”  zamierza w najbliższym czasie wydać opracowanie o twórcach ludowych i rzemieślnikach z terenu LGD (gminy: Brzyska, Brzostek, Jodłowa, Pilzno i Skołyszyn). Publikacja ma na celu wypromowanie obszaru a także osób - nie zawsze posiadających specjalistyczne wykształcenie - które twórczością nawiązują... wiecej »
logo_lgd_5.jpg

Bezpłatne szkolenie jak pozyskać środki z UE - "Małe projekty"
30.11.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie pt. "Małe projekty - sposób na aktywizację społeczności lokalnej". Szkolenie poprzedza ogłoszany corocznie przez LGD nabór wniosków z tego działania. Skierowane jest ono do szerokiej grupy potencjalnych beneficjentów wśród których... wiecej »
baner_szkolenia_male_projekty2011_1.jpg

Informacja o bieżącym stanie projektu dot. instalacji solarnych
29.11.2011

W chwili obecnej trwa opracowywanie Kompletnej Propozycji Projektu (KPP), w tym studium wykonalności, w ramach dofinansowania udzielonego przez Szwajcarię z Funduszu na Przygotowanie Projektów Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Opracowywany jest projekt umowy porozumienia pomiędzy Związkiem, a Gminami Partnerskimi, określającej zasady współpracy, która... wiecej »
baner_7.jpg

Setne urodziny Pana Kazimierza Dybki
28.11.2011

Pan Kazimierz Dybka w dniu 27 listopada skończył 100 lat z tej okazji w dniu 26 listopada br. w domu Jubilata odbyło się przyjęcie urodzinowe w którym udział wzięli krewni, przedstawiciele OSP, Bogusław Kręcisz Przewodniczący Rady Powiatu, Zenon Szura Wójt Gminy Skołyszyn, Krzysztof Zięba Zastępca Wójta Gminy Skołyszyn, Bogusława Czechowicz Kierownik USC i Janusz Łyszczarz przedstawiciel KRUS. wiecej »
100a.jpg

Andrzejki w GOKiCz
24.11.2011

Zabawy integracyjne i ruchowe oraz różnorodne wróżby i przepowiadanie stworzyły nastrój Andrzejkowego Wieczoru. Imprezę 23 listopada 2011 roku zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Uczestnicy zajęć prowadzonych w GOKiCz  spędzili Andrzejkowy Wieczór na świetnej zabawie. O klimat imprezy, wróżby i zabawy zadbali ich koledzy z... wiecej »
img_1592a.jpg

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2011/2012
22.11.2011

 Za nami runda jesienna sezonu 2011/12. Pora więc na podsumowanie poczynań skołyszyńskich piłkarzy. wiecej »
lks_skolyszyn_1.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi