Aktualności

Wielkanoc w filiach bibliotecznych
03.04.2012

Filie biblioteczne w Harklowej i Święcanach w ciągu ostatniego miesiąca przygotowywały razem z dziećmi wiosenne i wielkanocne dekoracje, które pięknie prezentują się wśród książek. Na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece dzieci przygotowywały wiosenne witraże, wyklejały i malowały wielkanocne pisanki i kurczątka. W Harklowej dzieci podtrzymując tradycję wielu tamtejszych... wiecej »
a_1.jpg

Powiatowy finał 35. OTWP
02.04.2012

W piątek 30 marca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbył się finał powiatowy 35. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Głównym organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, a patronat honorowy objął starosta jasielski... wiecej »
1a_2.jpg

Sieciaki i Sieciuchy – czyli Tydzień z Internetem w GOKiCz w Skołyszynie
02.04.2012

Przeszło sto osób z gminy Skołyszyn włączyło się do akcji "Tydzień z Internetem"! W ramach ogólnoeuropejskiej kampanii, między 26 a 30 marca 2012 roku,  w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie  odbyły  się cykle spotkań i zajęć dla dzieci, młodzieży i seniorów. Dlaczego w Internecie najlepiej posługiwać się pseudonimem i nie podawać swoich... wiecej »
3_24.jpg

Gminny Konkurs Pisanek Wielkanocnych rozstrzygnięty!
02.04.2012

Przeszło 160 pisanek wykonanych przez dzieci i młodzież można oglądać na wystawie w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Wystawa prezentuje prace nadesłane na Gminny Konkurs Pisanek Wielkanocnych. Uczestnicy konkursu wykonali pisanki różnymi technikami – niezwykle popularną tego roku okazała się technika quillingowa oraz jajka zdobione bibułą, koralikami,... wiecej »
zdj_004.jpg

Festiwal Piosenki Harcerskiej
31.03.2012

Harcerki z 24 Drużyny Harcersko - Pożarniczej w Skołyszynie wyśpiewały sobie zwycięstwo i zdobyły I miejsce na Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej organizowanym w Gimnazjum nr 2 w Jaśle w dniu 31 marca 2012. Zwycięstwo otworzyło im drogę do udziału w konkursie chorągwianym, który odbędzie się już niebawem. Uczestniczki konkursu wystąpiły w składzie: Karolina Rogowska, Karolina... wiecej »
img_1573_1.jpg

Zmiany programowe w szkołach ponadgimnazjalnych
30.03.2012

Podkarpacki Kurator Oświaty Pan Jacek Wojtas zaprasza do zapoznania się  ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia do szkół ponadgimnazjalnych nowej podstawy programowej oraz nowych planów nauczania. Materiały na ten temat udostępnione zostały z myślą o uczniach i rodzicach na stronie internetowej  www.ore.edu.pl . Przybliżą one istotę wdrażanych zmian... wiecej »

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze
30.03.2012

Wójt Gminy Skołyszyn ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Skołyszynie na stanowisku: Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. Informacje o wymaganiach wobec kandydata, zakresie wykonywanych zadań, terminie i miejscu składania wymaganych dokumentów  znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.skolyszyn.pl wiecej »
herb_15.jpg

"Agroturystyka inwestycją w przyszłość" - zakończenie kursu
30.03.2012

W dniach 24 i 25 marca br. odbył się wyjazd studyjny uczestników szkolenia „Agroturystyka inwestycją w przyszłość” do gospodarstwa agroturystycznego w  Chmielniku. Wyjazd był uwieńczeniem cyklu szkoleń organizowanych przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” w okresie od  października 2011 r. do  marca 2012 r. w których udział wzięło 50 osób z terenu gmin: Brzyska, Brzostek, Jodłowa, Pilzno i Skołyszyn.  wiecej »
img_1957.jpg

Konkurs "Cztery pory roku" - etap I zima rozstrzygnięty
29.03.2012

W dniu 27.03.2012 r. w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” edycja Zima. wiecej »
logo_lgd_1_10.jpg

Płatności bezpośrednie w kampanii 2012 r.
29.03.2012

Rok 2012 jest dziewiątym rokiem, w którym rolnicy mogą ubiegać się o przyznanie płatności bezpośrednich. Wnioski o przyznanie tego wsparcia należy składać w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) albo przesłać pocztą na adres biura powiatowego ARiMR, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę rolnika, w terminie do dnia 15 maja... wiecej »
arimr-logo_5.jpg

X Powiatowy Konkurs Grafiki Komputerowej rozstrzygnięty!
28.03.2012

28 marca 2012 roku  w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej. Konkurs organizowany jest od dziesięciu lat przez Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie w celu doskonalenia umiejętności plastycznych dzieci i młodzieży, wyćwiczenia sprawnego posługiwania się nowoczesną techniką informatyczną... wiecej »
1_26.jpg

"Dbam o przyszłość dziecka" - rekrutacja do projektu
23.03.2012

Gmina Skołyszyn oraz gorlicka firma szkoleniowa Nowe Trendy zapraszają do udziału w projekcie „Dbam o przyszłość dziecka” realizowanym na terenie Gminy Skołyszyn Jeżeli: - jesteś mieszkanką Gminy Skołyszyn, - chcesz zostać profesjonalną opiekunką dla dzieci i zdobyć dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe - chcesz nauczyć się wychowywać dzieci tworząc im najlepsze warunki... wiecej »
baner_12.jpg

Zespoły GOKiCz na ogólnopolskich przeglądach tanecznych
23.03.2012

17 marca działające przy GOKiCz w Skołyszynie zespoły taneczne „ESCAPE JUNIOR” i „JUMP” wzięły udział w IV Podkarpackim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych ZŁOTY GRYF 2012 w Dębicy. Przegląd w Dębicy jest jednym z największych konfrontacji tanecznych zespołów w naszym województwie. W imprezie wzięło udział prawie 80... wiecej »
jedlicze__5_.jpg

Wielkanocne warsztaty w GOKiCz
23.03.2012

Zakończył się cykl  przedświątecznych warsztatów w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. 15 i 22 marca w bibliotece panie ze Skołyszyna, Święcan, Przysiek i Kunowej miały okazję przygotować  techniką decoupage pisanki wielkanocne oraz ozdobić rzeczy codziennego użytku. Dzięki warsztatom każda uczestniczka kursu mogła przekonać się, że potrafi stworzyć piękne... wiecej »
1_25.jpg

Tydzień z Internetem w GOKiCz
23.03.2012

Przybliżenie możliwości Internetu osobom w różnym wieku, to cel ogólnoeuropejskiej kampanii "Tydzień z Internetem". W tym roku odbędzie się ona w dniach 26-30 marca. W 2012 roku do akcji przyłączył się Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.  „Tydzień z Internetem” to ogólnoeuropejska kampania, koordynowana przez Telecentre-Europe -... wiecej »
tydzien-z-internetem-630x400.png

Wyjaśnienia dotyczące obowiązku szkolnego dzieci 6-letnich
22.03.2012

W dniu 20 marca Podkarpacki Kurator Oświaty wystosował pismo, w którym wyjaśnia mogące pojawiać się wątpliwości rodziców, dyrektorów przedszkoli i szkół dotyczące obniżenia wieku rozpoczynania realizacji obowiązku szkolnego przez dziecko 6-letnie. Pismo do pobrania wiecej »

35 Finał eliminacji gminnych OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”
15.03.2012

W dniu 14 marca 2012r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Skołyszynie Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP wspólnie z Urzędem Gminy w Skołyszynie był organizatorem eliminacji  gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i... wiecej »
img_1029.jpg

III Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP
15.03.2012

W dniu 10 marca 2012 r. w Głogowie Małopolskim obradował III Zjazd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie. W Zjeździe uczestniczyło 68 delegatów oraz licznie przybyłe władze Związku, PSP, administracji samorządowej i instytucji współpracujących z ochotniczym pożarnictwem. Wśród gości zaproszonych był obecny Wicepremier,  Prezes ZG ZOSP RP Waldemar Pawlak,... wiecej »
img_0777_1.jpg

O mały krok od finału
15.03.2012

W dniach 10-11 marca odbył się V Jasielski Festiwal Siatkówki. Szesnaście drużyn podzielonych na cztery grupy rozgrywało mecze eliminacyjne systemem „każdy z każdym”. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy wywalczyło awans do półfinałów. W turnieju wzięła również udział drużyna ze Skołyszyna w składzie jak na zdjęciu: (od lewej stoją: ) Tomasz Pawluś,... wiecej »
o_maly_wlos_od_finalu.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi