Aktualności

Sąd nad książką
10.05.2012

Dziewiątego maja 2012 roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprezentowała się Grupa Teatralna TALENTY. Grupa działająca przy GOKiCz w Skołyszynie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przedstawiła „Sąd nad książką”. Całemu „procesowi”, z wielką uwagą i zainteresowaniem przysłuchiwali się uczniowie Szkoły Podstawowej w... wiecej »
img_0182.jpg

Spotkanie z Zofią Macek
10.05.2012

Siódmego maja 2012 r. w GOKiCz w Skołyszynie, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek,  zorganizowane zostało spotkanie autorskie z Zofią Macek - znawcą historii regionu, historykiem oraz autorką tomików wierszy dla dzieci "Wesołe historie z pszczelego ula", " W magicznym świecie pszczół". Zofia Macek - opracowała i wydała: „Dzieje Szkoły... wiecej »
img_0165.jpg

I Gminny Konkurs Ortograficzny o Pióro Wójta Gminy Skołyszyn
09.05.2012

Siódmego maja 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbył się finał I Gminnego Konkursu Ortograficznego o Pióro Wójta Gminy Skołyszyn. W finale udział wzięło czterdziestu dwóch laureatów szkolnych konkursów ortograficznych. Startujący zmagali się z dyktandem, w którym znalazły się takie wyrazy jak: piegża,... wiecej »
img_0117_1_.jpg

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko urzędnicze.
09.05.2012

 Na podstawie art. 11 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. nr 223, poz. 1458 z 2008 r. z późniejszymi zmianami) Wójt Gminy Skołyszyn ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze w Urzędzie Gminy w Skołyszynie. Stanowisko do spraw  działalności gospodarczej, handlu i profilaktyki alkoholowej Miejsce  pracy: Urząd Gminy... wiecej »
herb_16.jpg

Dwudziestolecie Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
09.05.2012

27 kwietnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyła się kolejna – dwudziesta edycja Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.  Pierwszy konkurs został zorganizowany w roku 1992, obył się w szkole podstawowej w Skołyszynie. Pierwsza nazwa konkursu to – Konkurs Piosenki Dziecięcej. Od kiedy w konkursie uczestniczy również młodzież... wiecej »
iv_gminny_konk_pios_dziec_1996_r._1_.jpg

IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8 – 15 maja 2012 r.
08.05.2012

Tydzień Bibliotek - akcja społeczna realizowana przez wszystkie rodzaje bibliotek, szkoły, ale także media, wydawnictwa i samorządy. Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego Polaków. Hasło tej edycji - „Biblioteka ciągle w grze!” - jest nawiązaniem... wiecej »
ix_tydzien_bibliotek.jpg

Ogłoszenie Sołtysów oraz Orange Polska
27.04.2012

Sołtysi wsi: Przysieki, Lisów, Bączal Górny, Sławęcin i Siedliska Sławęcińskie wraz z Orange Polska zapraszają mieszkańców w/w miejscowości na spotkania w sprawie dostępu do usług telefonicznych i internetu. Spotkania związane są z prowadzonymi obecnie inwestycjami w rozbudowę sieci telekomunikacyjnej i internetowej w Gminie Skołyszyn. wiecej »

XX Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
27.04.2012

27 kwietnia 2012r.  odbyła się jubileuszowa XX edycja Gminnego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie swoje umiejętności zaprezentowało blisko 150 młodych artystów (37 solistów i 11 zespołów) z Gminy Skołyszyn. Występy dzieci i młodzieży oceniało jury w składzie: Wojciech Nowicki (nauczyciel... wiecej »
zdj_062.jpg

Wszystko zaczeło się Miziołków!
26.04.2012

25 kwietnia 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie znana pisarka i ilustratorka książek dla dzieci i młodzieży Joanna Olech spotkała się z młodymi czytelnikami z Kunowej, Przysiek i Skołyszyna. Na początku spotkania uczniowie próbowali m.in. odpowiedzieć na pytanie: Jak zostaje się pisarzem? Pomysłów było bardzo dużo. Joanna Olech opowiadała o tym jak... wiecej »
12_7.jpg

Filmowa majówka
25.04.2012

Skansen Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza na Filmową Majówkę, która odbędzie się w dniu 5 maja 2012 r. wiecej »
majowka.jpg

Setne urodziny Pani Zofii Kędzior
25.04.2012

21 kwietnia 2012 roku swoje setne urodziny obchodziła Zofia Kędzior -  mieszkanka  wsi Święcany. Ten dzień Jubilatka spędziła w gronie najbliższej rodziny we Wrocławiu, gdzie mieszka od kilku lat. Pani Zofia cieszy się dobrym zdrowiem, ale od kilku lat ma kłopoty z chodzeniem i  potrzebuje opieki. Chętnie wspomina swoje życie, które nie było łatwe, związane z... wiecej »
123.jpg

LGD "LIWOCZ" wyróżnione w konkursie wielkanocnym w Grodzisku Dolnym
19.04.2012

W dniu 15 kwietnia 2012 roku w Grodzisku Dolnym odbył się finał Konkursu Wielkanocnego, w którym wzięło udział 23 Lokalne Grupy Działania z terenu województwa podkarpackiego. Celem konkursu było podtrzymanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi poprzez kultywowanie i popularyzację sztuki ludowej oraz przygotowanie potraw wielkanocnych charakterystycznych dla regionu... wiecej »
img_2235_1_.jpg

Rozpoczęcie sezonu "NAD WODĄ"
19.04.2012

Spółdzielnia Rolwod zaprasza wszystkich zainteresowanych czynnym wypoczynkiem na świeżym powietrzu na rozpoczęcie sezonu  "NAD WODĄ"  w Skołyszynie w dniu 1 maja br. oraz w pozostałe dni od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00-19:00. Osoby zainteresowane prowadzeniem działalności handlowo-usługowej na terenie obiektu proszone są o kontakt (od poniedziałku do piątku w... wiecej »
baner_13.jpg

Akcja szczepienia lisów
16.04.2012

Podkarpacki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje o planowanej na terenie całego województwa wiosennej akcji szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących. Uodparnianie lisów prowadzone będzie od 21 do 28 kwietnia poprzez zrzuty z samolotów szczepionki doustnej. Szczepionka zatopiona jest w przynęcie w postaci okrągłego plastra koloru... wiecej »

Ogłoszenie o naborze wniosków
10.04.2012

Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań: "Tworzenie i rozwój... wiecej »
logo_lgd_1_11.jpg

Autorka „Dynastii Miziołków” odwiedzi Skołyszyn!
05.04.2012

25 kwietnia 2012  roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbędzie się spotkanie z Joanną Olech. Joanna Olech - pisarka i ilustratorka, krytyk literacki, juror konkursów literackich i ilustratorskich. Od roku 2007 w zarządzie Sekcji Polskiej International Board on Books for Young People (IBBY). Swoje teksty (nie tylko o książkach dla dzieci) publikuje w... wiecej »
olech2.jpg

XX Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej
04.04.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza  do udziału w XX Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2012 r. o godz. 930 w sali widowiskowej GOKiCz w Skołyszynie. Do konkursu zapraszamy dzieci z klas 0-VI szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną z Gminy Skołyszyn. Termin nadsyłania zgłoszeń – 16... wiecej »
plakat_6.jpg

Wielkanoc w filiach bibliotecznych
03.04.2012

Filie biblioteczne w Harklowej i Święcanach w ciągu ostatniego miesiąca przygotowywały razem z dziećmi wiosenne i wielkanocne dekoracje, które pięknie prezentują się wśród książek. Na cotygodniowych spotkaniach w bibliotece dzieci przygotowywały wiosenne witraże, wyklejały i malowały wielkanocne pisanki i kurczątka. W Harklowej dzieci podtrzymując tradycję wielu tamtejszych... wiecej »
a_1.jpg

Powiatowy finał 35. OTWP
02.04.2012

W piątek 30 marca br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle odbył się finał powiatowy 35. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Głównym organizatorem konkursu był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, a patronat honorowy objął starosta jasielski... wiecej »
1a_2.jpg

Sieciaki i Sieciuchy – czyli Tydzień z Internetem w GOKiCz w Skołyszynie
02.04.2012

Przeszło sto osób z gminy Skołyszyn włączyło się do akcji "Tydzień z Internetem"! W ramach ogólnoeuropejskiej kampanii, między 26 a 30 marca 2012 roku,  w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie  odbyły  się cykle spotkań i zajęć dla dzieci, młodzieży i seniorów. Dlaczego w Internecie najlepiej posługiwać się pseudonimem i nie podawać swoich... wiecej »
3_24.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi