Aktualności

Wakacyjne szaleństwa już za nami!
31.08.2012

Warsztaty ceramiczne, nauka tańca, warsztaty wokalne, zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty decoupage, bibibułkarstwa i makramy, gry sprawnościowe, gry uliczne, konkursy i niespodzianki – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie wraz z filiami w Harklowej i Święcanach dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w gminie przygotował wiele atrakcji.   „Wokalne... wiecej »
1_37.jpg

Rekrutacja do projektu "Kariera szyta na miarę w Gminie Skołyszyn" już rozpoczęta!
31.08.2012

Do 20 września 2012 r. trwa nabór uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Kariera szyta na miarę w Gminie Skołyszyn”. wiecej »
baner_kariera.jpg

Konkurs "Zostań Czarną Owcą" rozstrzygnięty
31.08.2012

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem! Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj! – to słowa kampanii informacyjnej bibliotekarzy, do której przyłączyli się miłośnicy książek z całej Polski. Zainspirowani kampanią, pracownicy Gminnego... wiecej »
img_0952_1.jpg

Wnioski dot. zasiłku rodzinnego
30.08.2012

Wnioski o zasiłek rodzinny na okres zasiłkowy 2012/2013 przyjmowane będą od 03.09.2012 r. do dnia 30.11.2012 r. Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na okres świadczeniowy 2012/2013 przyjmowane będą do dnia 31 października 2012 wiecej »

Informacja dla przedsiębiorców
29.08.2012

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!!! Przypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki są BEZPŁATNE. wiecej »
ciegd.jpg

Dni Kultury Ziemi Skołyszyńskiej w obiektywie
29.08.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza na wystawę „Dni Kultury Ziemi Skołyszyńskiej w obiektywie”. Na wystawie prezentowanych jest blisko sto zdjęć dokumentujących przebieg tegorocznego święta gminy. Dni Kultury Ziemi Skołyszyńskiej zorganizowane zostały w dniach 4-5 sierpnia 2012 r. Imprezę zrealizowano w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na... wiecej »
plakat_wystawa.jpg

Konkurs fotograficzny 4 Pory Roku - przypomnienie
23.08.2012

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" przypomina o trwającym konkursie fotograficznym "Cztery Pory Roku". Do 7 września br. można nadsyłać prace do III etapu pn. "Lato". Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców z terenu Lokalnej Grupy Działania "LIWOCZ". Szczegółowy regulamin, niezbędne dokumenty do uczestnictwa w konkursie oraz terminy składania prac... wiecej »
baner_19.jpg

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich a Gmina Skołyszyn
22.08.2012

 W dniu dzisiejszym ( 22.08.2012 r.) została podpisana umowa dofinansowania projektu ”Budowa kanalizacji sanitarnej dla miejscowości Przysieki – etap II, zakup samochodu asenizacyjnego”. Wniosek o przyznanie pomocy złożony został w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w dniu 20 grudnia 2011 r. w ramach działania 321 „Podstawowe usługi dla... wiecej »
img_4043.jpg

"Wiedza na wyciągnięcie ręki"
16.08.2012

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie realizuje projekt pn. "Wiedza na wyciągnięcie ręki - Regionalny Ośrodek Kształcenia na Odległość w Krośnie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Informacje o projekcie znajdują się na plakacie. wiecej »

Lisowianki wyróżnione w ogólnopolskim konkursie!
16.08.2012

W dniach siódmy - dwunasty sierpnia 2012 w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych - XLVI Sabałowe Bajania. Wyróżnienie na festiwalu zdobył zespół „Lisowianki” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. wiecej »
1_35.jpg

Likwidacja gniazd os i szerszeni
09.08.2012

Zanim wezwiesz Straż Pożarną do os i szerszeni      Państwowa Straż Pożarna oraz Ochotnicze Straże Pożarne niejednokrotnie wzywane są do nieuzasadnionych interwencji związanych z usuwaniem gniazd i rojów owadów błonkoskrzydłych. Te nieprawidłowości oraz brak jednoznacznej interpretacji w polskim prawodawstwie opisu problemu zagrożeń od owadów... wiecej »

Burze, huragany, nawałnice
07.08.2012

BURZE, HURAGANOWE WIATRY I NAWAŁNICE Burze, intensywne opady deszczu oraz huraganowy wiatr są naturalnymi zjawiskami pogodowymi i występują z różną siłą. To zjawiska, które szybko się przemieszczają. Pamiętaj, żywioł zawsze jest niebezpieczny! Czy TY i TWOJA RODZINA  jesteście bezpieczni? Pamiętaj!!! Porażenie piorunem najczęściej kończy się śmiercią lub trwałym ... wiecej »

Dni Kultury Ziemi Skołyszyńskiej za nami ...
07.08.2012

Turniej sołectw, kiermasz rękodzieła, degustacja dań regionalnych, konkursy z nagrodami, dyskoteka pod gwiazdami – to tylko wybrane atrakcje Dni Kultury Ziemi Skołyszyńskiej, na które licznie przybyli mieszkańcy Gminy Skołyszyn i okolic. W tym roku obchody święta Gminy odbyły się 4 i 5 sierpnia obok budynku GOKiCz w Skołyszynie. W ramach imprezy przygotowana została wystawa... wiecej »
_dsc0358.jpg

Mecz LKS SKOŁYSZYN - CZARNI JASŁO
03.08.2012

W sobotę 4 sierpnia  w ramach obchodów Dni Kultury Ziemi Skołyszyńskiej odbędzie się na stadionie LKS SKOŁYSZYN mecz, w którym gospodarze zmierzą się z zawodnikami CZARNI JASŁO. Początek o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy. wiecej »
plakat_pilka_nozna.jpg

Zwycięstwo w III Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin IKO SOSAI
27.07.2012

W dniu 14 lipca, w malowniczo położonym mieście  Siedmiogrodu – Sibiu /Rumunia/  odbyły się III Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin IKO SOSAI. Startowało około 160 zawodników z Ukrainy, Węgier, Rumunii i Polski. Z powodów wizowych nie wystartowali zawodnicy z Rosji. Gościnnie startowali zawodnicy Międzynarodowej Organizacji Karate kierowanej przez... wiecej »
skjdas.jpg

Zabaw się w GOKiCz!
27.07.2012

O tym, że wakacje w Gminie Skołyszyn mogą być bardzo udane, przekonali się wszyscy ci, którzy skorzystali z lipcowej oferty zajęć Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Także młodzi mieszkańcy gminy, którzy sierpniu nigdzie nie wyjeżdżają, nie będą skazani na siedzenie w domu. „Zabaw się” pod takim hasłem odbywają się codzienne zajęcia dla dzieci i... wiecej »
1_34.jpg

Konkurs "Lokalna Twórczość Ludowa w Cieniu Liwocza" rozstrzygnięty!
27.07.2012

W dniu 22 lipca br. w Brzyskach odbył się finał konkursu na logo Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ”, w którym udział wzięło 10 rękodzielników:  -  Pani Agata Wiatr- Nawracaj -  Pani Albina Solecka -  Pani Barbara Kita -  Pani Barbara Zięba -  Pani Danuta Kutyna -  Pani Edyta Żyguła -  Pani Małgorzata... wiecej »
1_miesce.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi