Aktualności

I Gminny Turniej Sportowy o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn Szkół Podstawowych
01.10.2012

W dniu 27 września w Bączalu Dolnym odbył się I Gminny Turniej Sportowy o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn Szkół Podstawowych.   Oto klasyfikacja:   Bieg na 60 m dziewczynki: I miejsce Stój Anna II miejsce Gajda Katarzyna III miejsce Kosiba Ewa IV miejsce Zając Gabriela   Bieg na 60 m chłopcy: I miejsce Stój Kacper II miejsce Kuczewski... wiecej »
sam_0260.jpg

Informacja dot. obszarów zagrożonych wścieklizną na terenie Gminy Skołyszyn
28.09.2012

Urząd Gminy Skołyszyn informuje, iż Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jaśle Rozporządzeniem nr 11/2012 z dnia 20 września 2012 r. uznał na terenie Gminy Skołyszyn następujące miejscowości: Przysieki, Siedliska Sławęcińskie, Bączal Dolny oraz Bączal Górny za obszar zagrożony wścieklizną zwierząt. W związku z powyższym obszary zagrożone wścieklizną zostaną oznaczone tablicami ostrzegawczymi... wiecej »

Ogłoszenie o naborze wniosków
27.09.2012

Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013 w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań: "Tworzenie i rozwój... wiecej »
logo_lgd_1_14_1.jpg

Rekrutacja do projektu "Chcę wiecej - mogę więcej"
27.09.2012

W dniach 1-19 października br. prowadzona będzie rekrutacja do projektu pn „Chcę więcej, mogę więcej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Bezrobotne panie z terenu Gminy Skołyszyn będą mogły w ramach projektu wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu obejmującym m.in.: kurs komputerowy, szkolenia prowadzone metodą... wiecej »
chce-wiecej-moge-wiecej-gorlice.jpg

OSP Święcany włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego
26.09.2012

Ochotnicza Straż Pożarna w Święcanach została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jako trzecia jednostka z terenu gminy, po Skołyszynie i Harklowej i szesnasta w powiecie jasielskim. Uroczyste wręczenie aktu z rąk Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie miało miejsce w sobotę, pod miejscową remizą. W trakcie spotkania ratownicy... wiecej »
img_4825_zps1a8239bb.jpg

Zajęcia fitness
21.09.2012

Zapraszamy na nowy sezon zajęć fitness. Spotkania odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 19:00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie (sala lustrzana).  Pierwsze zajęcia: 25 września (wtorek) 19:00. wiecej »

Realizacja zadania "Odbiór i utylizacja zdemontowanego eternitu z terenu Gminy Skołyszyn - etap I"
20.09.2012

W dniu 21.05.2012 r. została podpisana umowa pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie a Gminą Skołyszyn na dofinansowanie zadania "Odbiór i utylizacja zdemontowanego eternitu z terenu Gminy Skołyszyn - etap I" w ramach programu priorytetowego pod nazwą "Gospodarowanie odpadami innymi niż komunalne, Część II - Usuwanie wyrobów... wiecej »

"Zielona Linia" - nowa usługa urzędów pracy
19.09.2012

Biorąc pod uwagę trudną sytuację na rynku pracy oferujemy pomoc m.in. w postaci zaplecza informacyjnego oraz pomocy w poszukiwaniu ofert pracy, a także przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych. Zielona Linia, to pierwsze w kraju Centrum Kontaktowe dla Klientów urzędów pracy z całej Polski. Założycielem Centrum jest Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w Warszawie, jednostka Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Zielona Linia umożliwia kontakt Klienta z urzędem za pośrednictwem różnych kanałów dostępowych (telefon, e-mail, formularze internetowe, konta osobiste na portalu) zamiast osobistej wizyty w urzędzie. wiecej »
zielona_linia.jpg

Ogłoszenie Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej
19.09.2012

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Skołyszynie w związku z długotrwałym brakiem opadów atmosferycznych oraz niskimi stanami wody w ujęciach na całym obszarze Gminy Skołyszyn apeluje do mieszkańców o oszczędne i racjonalne korzystanie z wody. Przypominamy, że dostarczana woda jest wodą głębinową, uzdatnioną, przeznaczoną przede wszystkim do zaspokajania potrzeb socjalno – bytowych ludzi oraz zwierząt. wiecej »
kran.jpg

Konfrontacje artystyczne
19.09.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza zespoły taneczne i grupy teatralne działające przy szkołach podstawowych, gimnazjach i placówkach kultury do udziału w „Konfrontacjach Artystycznych” – przeglądzie w kategoriach teatr i taniec. Przegląd odbędzie się w dniu 24 października 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie o... wiecej »
plakat_10.jpg

Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego
19.09.2012

Główny Inspektor Sanitarny ponownie przestrzega przed spożywaniem wysokoprocentowego alkoholu zakupionego w ostatnim czasie na terenie Republiki Czeskiej oraz alkoholu niewiadomego pochodzenia, bez banderoli, bez oznakowania wytwórcy i miejsca wytworzenia, itp. W dniu 17 września br. na spotkaniu z Kierownictwem Ministerstwa Zdrowia i Krajowym Konsultantem w dziedzinie... wiecej »
pis.jpg

XIII Zjazd Związku OSP RP
17.09.2012

15 września 2012r. w Centrum Konferencyjnym MON w Warszawie obradował XIII Zjazd Krajowy Związku OSP RP – to najwyższa władza Związku i zgodnie ze „Statutem Związku OSP RP”, odbywa się, co 5 lat. Poprzedzony był kampanią sprawozdawczo-wyborczą w Ochotniczych Strażach Pożarnych oraz oddziałach: gminnych, miejskich, powiatowych i wojewódzkich Związku OSP RP.... wiecej »
img_4485.jpg

Zajęcia plastyczne
16.09.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza dzieci i młodzież do dziecięcej i młodzieżowej pracowni plastycznej. Zajęcia umożliwią poznawanie różnorodnych technik plastycznych a także stosowanie różnych materiałów. Nowością w tym roku szkolnym jest grafika warsztatowa, na którą zapraszamy dzieci z klas IV-VI i młodzież gimnazjum. Zajęcia odbywają... wiecej »
zajecia_palstyczne.jpg

Jesienne warsztaty decoupage
13.09.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych warsztatach sztuki użytkowej. W trakcie warsztatów technikami decoupage stworzone zostaną niepowtarzalne przedmioty. Na pierwsze spotkania – 26 września 2012 ( godzina 16.00) zapraszamy serdecznie początkujących i tych, którzy próbowali już swoich sił w tej technice... wiecej »
decupage2.jpg

Kunowa Harnasiem słynie
13.09.2012

W Kunowej od kilku lat „mieszka” 14 letni Harnaś. Proszę się nie obawiać to nie młody przywódca podhalańskich i karpackich zbójników, lecz ogier który podczas zmagań koni na X Pikniku z Konikiem Polskim w Trzcinicy zdobił tytuł vice czempiona. Zmagania były tym trudniejsze, że wystawione zostały najlepsze ogiery z całej Polski. To nie wszystko o... wiecej »
img_9819.jpg

Bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedsiębiorczych
13.09.2012

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” zaprasza wszystkich zainteresowanych dofinansowaniem na założenie lub rozwinięcie prowadzonej działalności gospodarczej na bezpłatne spotkanie informacyjne które odbędzię się w Skołyszynie w dniu  20 września 2012 r. godz. 16:00 - 20:00 w  Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa.  Szkolenie poprzedza... wiecej »
baner2.jpg

Gminna inauguracja roku szkolnego w Bączalu Dolnym
11.09.2012

W dniu 3 września 2012 roku w Zespole Szkół Publicznych w Bączalu Dolnym odbyła się gminna inauguracja nowego roku szkolnego. Splendoru tej uroczystości dodało otwarcie pięknego kompleksu sportowo – rekreacyjnego. Powstał on dzięki staraniom i funduszom otrzymanym przez Gminę z Programu Rozwój Obszarów Wiejskich”, w ramach działania „Odnowa i... wiecej »
img_0230.jpg

Dostawa nowego samochodu pożarniczego
07.09.2012

W dniu 6.09.2012r. na placu przed Urzędem Gminy w Skołyszynie dokonano komisyjnego  odbioru nowo zakupionego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla OSP Harklowa. Zakup nowego samochodu pozarniczego 4x4 na podwoziu Renault 44B Midlum 300.14 został zrealizowany dzięki dotacji jaką Gmina Skołyszyn  uzyskała z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za pośrednictwem WFOŚiGW w Rzeszowie. wiecej »
img_4440.jpg

III miejsce w konkursie na najlepsze stoisko wystawiennicze
05.09.2012

W dniu 2 września 2012 r. odbyły się w Rzeszowie IV Targi Lokalnych Grup Działania z terenu Województwa Podkarpackiego . W targach udział wzięło 25 z 31 Lokalnych Grup Działania w tym LGD "LIWOCZ", które zajęło III miejsce w konkursie na najlepsze stoisko. Organizatorem Targów był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.  Stoisko wystawiennicze... wiecej »
img_2779.jpg

Darowizna dla GOKiCZ w Skołyszynie
05.09.2012

Firma Microsoft przekazała nieodpłatnie Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie oprogramowanie, którego łączna wartość wynosi ponad 10 tys. dolarów. Darowizna została przekazana w ramach Programu Dotacji Oprogramowania Microsoft. wiecej »
cknonw_skolyszyn.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi