Aktualności

Rodzinne czytanie
05.06.2012

Już po raz dziesiąty domy kultury, biblioteki, przedszkola i szkoły aktywnie włączyły się w XI OGÓLNOPOLSKI TYDŹIEŃ CZYTANIA DZIECIOM, w ramach ogólnopolskiej akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM” 1 czerwca o godzienie 16:00 w GOKiCz w Skołyszynie odbyło się „RODZINNE CZYTANIE”. W  bezpłatnych warsztatach plastycznych wzięły udział dzieci od lat 3 wraz... wiecej »
z_057.jpg

Spotkanie z okazji Dnia Matki w Szkole Podstawowej w Harklowej
01.06.2012

Dzień 25 maja 2012 roku był bardzo uroczystym dniem w Szkole Podstawowej w Harklowej, ponieważ gościliśmy Mamusie z okazji ich święta. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy I należący do kółka teatralnego pod opieką wychowawczyni pani Marzanny Mikrut oraz uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Kozioł.  Uroczystego powitania dokonała dyrektor szkoły... wiecej »
p1020125.jpg

Zielony Piknik z LGD
31.05.2012

W dniu 27 maja 2012 roku na rzeszowskim rynku odbył się „Zielony Piknik z LGD” połączony z konkursem dla Lokalnych Grup Działania z terenu Województwa Podkarpackiego. Celami konkursu było uchronienie przed zapomnieniem dawnych i tradycyjnych potraw, ukazanie kultury, twórczości rzemieślniczej i rękodzielniczej regionu Podkarpacia oraz krzewienie bogatych... wiecej »
p1100821a.jpg

Informacja o projekcie
31.05.2012

Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom Niepełnosprawnym Ruchowo, planuje realizację projektu „e-Centra szansa na usamodzielnienie się niepełnosprawnych mieszkańców z terenów wiejskich” na terenie Gminy Skołyszyn. W ramach projektu 8 osób (wyłącznie osoby posiadające  orzeczenie o stopniu niepełnosprawności) z terenu gminy będzie miało... wiecej »

Franklin odwiedził Święcany
29.05.2012

  28 maja 2012 roku w filii Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa przedszkolaki spotkały się z bohaterem bajek Paulette Bourgeois - żółwiem Franklinem.  Czy Krasnoludki są na świecie? Czy można zaprzyjaźnić się z bohaterem z książki czy TV? Okazuje się że tak, o czym mogły przekonać się przedszkolaki w Święcanach spotykając się w Bibliotece Publicznej z prawdziwym, żywym... wiecej »
img_0167.jpg

Otwarcie wystawy
28.05.2012

W poniedziałkowe przedpołudnie 28 maja w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie miało miejsce otwarcie wystawy rękodzieła uczestników zajęć  Środowiskowego Domu Samopomocy z Przysiek. Wystawę otworzyła kierownik GOKiCz Marta Gąsiorowska. Spotkanie uświetnił występ zespołu „SkoliszClub” i solistek z Gimnazjum w Skołyszynie, przygotowany pod kierunkiem ... wiecej »
zdjecia_013.jpg

Wystawa rękodzieła
24.05.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Przysiekach zapraszają na otwarcie wystawy rękodzieła uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Przysiekach, które odbędzie się w dniu 28.05.2012 r. o godz. 11.00 w sali wystawowej GOKiCz. Wystawę będzie można oglądać do 29.06.2012 r. w godz. od 9.00 –... wiecej »
baner_16.jpg

Lokalna Twórczość Ludowa w Cieniu Liwocza
24.05.2012

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” zaprasza rękodzielników, rzemieślników oraz twórców ludowych mieszkających na terenie gmin: Brzostek, Brzyska, Jodłowa, Pilzno i Skołyszyn do udziału w konkursie pn. „Lokalna Twórczość Ludowa w Cieniu Liwocza”.  wiecej »
logo_lgd_1_13.jpg

Ogłoszenie GOPS
23.05.2012

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skołyszynie, Komórka Organizacyjna do Realizacji Świadczeń Rodzinnych informuje, że w związku wejściem w życie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 09.05.2012 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne, rodzicom pobierającym... wiecej »
herb_17.jpg

Konkurs fotograficzny - przypomnienie
22.05.2012

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" przypomina o trwającym konkursie fotograficznym "Cztery Pory Roku". Do 8 czerwca br. można nadsyłać prace do II etapu pn. "Wiosna". wiecej »
baner_15.jpg

DZIEŃ DZIECKA W SKOŁYSZYNIE
22.05.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zaprasza 3 czerwca br.  na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Matki i Ojca. O godzinie 14.00 na scenie obok GOKiCz zaprezentują się uczestnicy  zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.  Wystąpią m.in.: zespoły taneczne: ESCAPE, JUMP, ESCAPE JUNIOR; grupa teatralna TALENTY; ... wiecej »
plakat_8.jpg

Próbna ewakuacja szkoły
22.05.2012

W dniu 22.05.2012r. w Zespole Szkół Publicznych w Święcanach przeprowadzono próbną ewakuację. Praktyczce sprawdzenie ustalonych warunków ewakuacji odbyło się w porozumieniu z Komendą Powiatową PSP,  pracownikiem ds. zarządzania kryzysowego Urzędu Gminy i miejscową jednostką OSP. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z... wiecej »
img_3385.jpg

Tydzień Bibliotek w filiach GOKiCZ w Harklowej i Święcanach
21.05.2012

Tydzień Bibliotek jest okazją do zaprezentowania swojej biblioteki, promowania czytelnictwa, oraz działalności kulturalnej i oświatowej wśród dzieci i młodzieży. Biblioteka to nie nudna instytucja. Obecnie jest to miejsce wesołych spotkań, gier i zabaw. Przekonać się o tym mogły dzieci w Harklowej i Święcanach uczestniczące w lekcjach zorganizowanych przez Bibliotekę. Dzieci... wiecej »
12_9.jpg

Pierwsze spotkanie klubu „ART 283”
21.05.2012

Klub „ART 283” zaprasza wszystkich miłośników X muzy i Polihymnii na pierwsze spotkanie, które odbędzie się 22 maja 2012 (godzina 20.00) w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie.  Klub skupi miłośników muzyki i filmu, którzy podczas spotkań w GOKiCz, będą mogli uczestniczyć w swobodnych... wiecej »
art283.jpg

Podziękowanie od Jurka Owsiaka
21.05.2012

"Za tyle emocji, za tyle serdeczności, za tyle miłości i wspólnego bycia ze sobą, za ten piękny dzień i piękną naszą Polskę całą, za tę radość Polaków na całym świecie i za Dobre Anioły, które nas nie opuszczają Dziękujemy też za bycie razem z nami, które po raz dwudziesty tak fantastycznie zabrzmiało i już za chwilę zmieni się w bardzo konkretną pomoc dla polskich... wiecej »
podziekowanie_wosp_2012.jpg

„Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”.
17.05.2012

Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie organizuje konkurs plastyczny pt. „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas „0” z Gminy Skołyszyn. Konkurs organizowany jest w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – (1-8.06.2012 r.) pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia”.... wiecej »
plakat_7.jpg

Noc Bibliotek w Skołyszynie
15.05.2012

Od 8 do 15 maja br. obchodzony był IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem "Biblioteka ciągle w grze!". Biblioteka to miejsce spotkań – to miejsce komunikacji społecznej, dostępu do wiedzy, informacji, kultury, edukacji; to miejsce dla każdego. Jedną z atrakcji tygodnia była "Noc Bibliotek”, organizowana w całej Polsce 11 maja. W Skołyszynie była to noc gotowania.... wiecej »
img_7452.jpg

LGD ogłasza nabór na koordynatora projektu współpracy
15.05.2012

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania  "LIWOCZ" ogłasza nabór kandydatów na stanowisko koordynatora projektu współpracy. Projekt realizowany pomiędzy Partnerami:a) Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,LIWOCZ" - Koordynujące LGD; Brzyska 11A; 38-212 Brzyska,b) Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie ,,Subregion Magurski - Szansa na rozwój'';... wiecej »
logo_lgd_1_12.jpg

Znana ilustratorka książek dla dzieci odwiedziła Skołyszyn
14.05.2012

14 maja 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyły się warsztaty plastyczne prowadzone przez ilustratorkę książek dla dzieci Małgorzatę Flis. Spotkanie zorganizowano w ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Podczas spotkania Małgorzat Flis zabrała młodych czytelników do krainy bajek, baśni i legend. Ilustratorka zaprezentowała uczniom całą... wiecej »
14_6.jpg

Noc w bibliotece
10.05.2012

W piątek, 11 maja Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie będzie otwarta do późnych godzin wieczornych. Wszystko to za sprawą wydarzenia o nazwie „Noc Bibliotek”. Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie włączył się do ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek” zainicjowanej przez podkarpackich bibliotekarzy uczestniczących w drugiej... wiecej »
noc_bibliotek_duze.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi