Aktualności

Spotkanie informacyjne
02.07.2012

W dniu 25 czerwca 2012 r. została podpisana przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki umowa dofinansowania w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Współpracy dotycząca projektu ”Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”. W związku z tym wydarzeniem w dniu... wiecej »
baner_17.jpg

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
29.06.2012

W dniu 26 czerwca 2012 r. w Restauracji „ Różana ”w Skołyszynie odbyło  się uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu  50-lecia pożycia małżeńskiego. Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonych przed pół wiekiem rodzin, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej  przyznał specjalne odznaczenia  „Za Długoletnie... wiecej »
grupa.jpg

"Dbam o przyszłość dziecka"
29.06.2012

20 czerwca zakończył się cykl szkoleń w ramach projektu „Dbam o przyszłość dziecka”. Projekt skierowany był do kobiet bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo z terenu Gminy Skołyszyn wychowujących co najmniej jedno dziecko. Szkolenia odbywały się w salach Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. W ramach projektu od kwietnia do czerwca panie spotykały się z... wiecej »
grupowe.jpg

Zostań czarną owcą
29.06.2012

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem! Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj! – to słowa kampanii informacyjnej bibliotekarzy, do której przyłączyli się miłośnicy książek z całej Polski. Zainspirowany kampanią, Gminny Ośrodek... wiecej »
plakat_maly.jpg

ZABAW SIĘ NA WAKACJACH!
27.06.2012

Zamierzasz najbliższe wakacje spędzić w domu? W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkasz rówieśników, którzy tak jak Ty kochają dobrą zabawę i są ciekawi świata! Warsztaty ceramiczne, zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty decoupage i quillingu, gry sprawnościowe, konkursy i niespodzianki – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie... wiecej »
plakat_malutki.jpg

Nagrodzono najlepsze zdjęcia
25.06.2012

W dniu 22 czerwca 2012 r. w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku” edycja Wiosna.           wiecej »
nagrodzeni.jpg

Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn
22.06.2012

Z okazji trwających mistrzostw Euro 2012 Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zorganizował dla gimnazjalistów Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn. Turniej rozegrany został 20 czerwca 2012 na boisku współorganizatora imprezy – LKS Skołyszyn. wiecej »
1_32.jpg

"Uwolnić odblaski"
22.06.2012

W środę 20 czerwca w sali konferencyjnej LOTOS Jasło S.A. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Uwolnić odblaski” zorganizowanego na zlecenie Grupy LOTOS S.A – prowadzącej kampanię edukacyjną promującą zasady bezpiecznego poruszania się po szlakach komunikacyjnych przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego – przez Jasielski Klub... wiecej »
20_800.jpg

XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Harklowej i Święcanach
20.06.2012

Oj, działo się, działo! Znów Biblioteki zapełniły się małymi czytelnikami, a za nimi niespodziewanie podążyły postacie z bajek. I dzięki im za to, gdyż to tym razem one zaspokoiły dziecięcy głód książki. Zdrowa już Babcia Czerwonego Kapturka oraz Dziadek, który złowił złotą rybkę przygotowali dla dzieci zagadki pt. Jaka to bajka? Oj, niezły się zrobił ambaras w baśniach... wiecej »
img_0156_1.jpg

Przegląd orkiestr dętych
15.06.2012

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Centrum Kultury w Krynicy zapraszają na XXII Regionalny Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych, który dobędzie się w dniach 16 - 17.06.2012r. w Krynicy - Zdroju. wiecej »
krynica_a4.png

LGD ogłasza nabór na stanowisko kierownika biura
14.06.2012

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" ogłasza nabór na kierownika biura stowarzyszenia. Szczegóły w ogłoszeniu. wiecej »
logo_lgd_4.jpg

Euro 2012 w Skołyszynie
13.06.2012

Z okazji rozpoczęcia mistrzostw Euro 2012 Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie organizuje dla gimnazjalistów Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn. Turniej odbędzie się 21 czerwca 2012 roku na boisku LKS Skołyszyn. Szczegółowe informacje: Mariusz Szpak wiecej »
pilka21.jpg

„Pasowanie na czytelnika” zakończyło Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania
12.06.2012

11 czerwca 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika”. W uroczystości udział wzięli uczniowie klasy II Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie. Uroczystość pasowania na czytelnika wpisała się już w tradycję działań biblioteki. Jak co roku spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem. Uczestniczące w spotkaniu... wiecej »
img_0337.jpg

Głośne czytanie z końmi i szpadą
11.06.2012

W ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zainaugurowanej  przez „Fundację ABCXXI”, w trakcie XI Ogólnopolskiego Czytania Dzieciom Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie przygotował dla dzieci niecodzienne spotkanie. 6 czerwca br. na placu obok Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie głośno czytał dzieciom Robert... wiecej »
img_5958.jpg

Informacja o stanie projektu
11.06.2012

Informacja o bieżącym stanie Projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki” nr KIK-66, w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy   wiecej »
baner_7_1.jpg

„Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato” - konkurs plastyczny rozstrzygnięty
08.06.2012

W ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie zorganizował konkurs plastyczny dla klas „0” Gminy Skołyszyn pt. „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”. Na konkurs wpłynęły 33 prace.Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się podczas Pikniku Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka 3... wiecej »
imgp1119_1__1.jpg

„Sekret Eleonory”
08.06.2012

Piątego czerwca br. ponad sto dwadzieścia przedszkolaków z gminy Skołyszyn odwiedziło GOKiCz. W ramach XI OTCD w sali kinowej dzieci z Przedszkola w Bączalu Dolnym, Harklowej, Jabłonicy, Kunowej,Lisowie i Przysiekach oglądnęły film „Sekret Eleonory” Film można było wyświetlić dzięki udziałowi placówki w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Nowych... wiecej »

Od czwartego roku, bez książeczki ani kroku!
08.06.2012

O tym, jak ważne dla rozwoju naszych dzieci są książki nikogo nie trzeba przekonywać. Korzyści płynące z głośnego czytania dzieciom są oczywiste i nie do przecenienia – poszerzamy  ich horyzonty, wzbogacamy słownictwo, kształtujemy wrażliwość na całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby książka stała się nieodłącznym elementem w życiu dziecka. Wszystkim nam  zależy przecież na... wiecej »
z_004_1__1.jpg

SIM SALA BIM
08.06.2012

Szóstego czerwca br. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie w ramach XI OTCD przedszkolakom ze Skołyszyna i Święcan głośno czytał iluzjonista Wiesław Jaśkowski. Po głośnym czytaniu artysta zaprosił dzieci do Krainy Czarów, Magii i Iluzji. Oj, działo się, działo! Magik czarował i czarował, a dzieci patrzyły.... jak zaczarowane.  Były sztuczki ze znikającym... wiecej »
img_5864.jpg

MIEJSCA ODKRYWANIA TALENÓW PRESTIŻOWY TYTUŁ DLA GOKiCz !
05.06.2012

"Z przyjemnością informuję, że Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie uzyskał w roku szkolnym 2011/2012 tytuł Miejsca Odkrywania Talentów, który świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. " To fragment listu,  który dotarł do GOKiCz  w związku z nadaniem mu tytułu MIEJSCA... wiecej »
nowy_obraz.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz Platforma zakupowa OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ARKA-vet portal solecki Baczal Jakość powietrza


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi