Aktualności

Zakończony nabór wniosków na działania: „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” oraz „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.
13.07.2011

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” informuje, że w wyniku przeprowadzonego naboru wniosków (od 09.05 do 06.06.2011 r.) na działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” ogłoszonego przez Zarząd Województwa za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa... wiecej »
logo_lgd_1_2.jpg

Gdyby nie ta fatalna pogoda... DNI GMINY SKOŁYSZYN
05.07.2011

Koncert grupy Jambo Africa, pokazy kawaleryjskie, degustacja dań regionalnych, pokaz węży, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami; Video-Dyskoteka – wszystko udało się świetnie, oprócz pogody. Drugiego i trzeciego lipca w Harklowej, Urząd Gminy w Skołyszynie, Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, Szkoła Podstawowa oraz Rada Sołecka z Harklowej zorganizowały Dni Gminy... wiecej »
7_2.jpg

Zostań czarną owcą !!!
01.07.2011

Według ostatnich badań Biblioteki Narodowej, 56% Polaków nie czyta książek. My, czytający jesteśmy w mniejszości. Jesteśmy czarnymi owcami i podoba się nam bycie poza stadem! Ty też olej stado i bądź czarną owcą! Czytaj! – to słowa kampanii informacyjnej bibliotekarzy, do której przyłączyli się miłośnicy książek z całej Polski. Zainspirowani kampanią, pracownicy Gminnego... wiecej »
plakat_czarna_owca.jpg

Bezpieczne wakacje
30.06.2011

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy dla dzieci i młodzieży szkolnej, tej która wyjedzie na kolonie, obozy jak i tej pozostającej w swoim miejscu zamieszkania. Policja  wzorem lat ubiegłych realizuje działania, których głównym celem jest  ograniczenie i eliminowanie sytuacji skutkujących  zagrożeniem bezpieczeństwa uczestników zorganizowanego i... wiecej »
certyfikat_osp_bezpieczne_wakacje.jpg

ZABAW SIĘ NA WAKACJACH!
24.06.2011

Zamierzasz najbliższe wakacje spędzić w domu? W Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie spotkasz rówieśników, którzy tak jak Ty kochają dobrą zabawę i są ciekawi świata!  Warsztaty ceramiczne, zabawy na świeżym powietrzu, warsztaty decoupage i bibułkarstwa, gry sprawnościowe, konkursy i niespodzianki – Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w... wiecej »
plakat_na_www.jpg

W bibliotece jest fajnie!
22.06.2011

Jak z kamienia wyczarować biedronkę? Metodą decoupage ozdobić słoik, czy z krepiny zrobić bukiet stokrotek? Odpowiedzi na te i inne pytania, dzieci poznają podczas zajęć organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie. Bibliotekarki z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa zadbały, by piątkowe popołudnia nie były nudne. Od maja 2011 w bibliotece organizowane są... wiecej »
2_10.jpg

Ogłoszenie o naborze pracownika
22.06.2011

Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "LIWOCZ" ogłasza nabór na stanowisko pracownika biura. Szczegółowe informacje znajdują się w ogłoszeniu poniżej. Ogłoszenie o naborze na pracownika biura wiecej »
logo_lgd_3.jpg

100 lecie Harcerstwa
22.06.2011

W ramach obchodów 100 lecia  Harcerstwa w Polsce, 24 Drużyna  Harcersko - Pożarnicza ze Skołyszyna uczestniczyła na zaproszenie 307 Kołaczyckiej Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej "Wilki" w koncercie Harcerskiego Zespołu Artystycznego JAAAMW-u. Koncert organizowany był w I LO w Kołaczycach. Druhny i druhowie z 24 drużyny ze Skołyszyna zjawili się licznie i godnie reprezentowali... wiecej »
042.jpg

Dni Gminy Skołyszyn w Harklowej
17.06.2011

Pokazy kawaleryjskie, kiermasz rękodzieła, degustacja dań regionalnych, Snake Show - poskramiacz węży; konkursy z atrakcyjnymi nagrodami; Video-Dyskoteka – to tylko niektóre z atrakcji Dni Gminy Skołyszyn. W tym roku obchody święta Gminy Skołyszyn odbędą się 2 i 3 lipca w Harklowej. Gwiazdą imprezy będzie zespół Jambo Africa. Pierwszy dzień imprezy poświęcony będzie... wiecej »
baner_dni_gminy_skolyszyn_2011_1.jpg

Wyróżnienie dla OSP Sławęcin Siedliska
14.06.2011

3 czerwca 2011r. w rocznicę „wielkiej wody” jaka przemieściła się przez naszą gminę rozstrzygnięty został Konkurs Fotograficzny dla Ochotniczych Straży Pożarnych „Powódź 2010”, którego organizatorem był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Warszawie. Komisja konkursowa oceniła nadesłane zdjęcia oraz filmy dokumentujące działania... wiecej »
pict0100.jpg

Sportowe imprezy towarzyszące
13.06.2011

W dniach 2-3 lipca odbędą się Dni Gminy Skołyszyn. Corocznym zwyczajem przy obchodach „imienin gminy” odbywają się sportowe imprezy towarzyszące. W tym roku będą to: 2 lipca na stadionie w Święcanach Turniej Piłki Nożnej Wsi o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn oraz 3 lipca na boisku w Harklowej Turniej Piłki Plażowej o Puchar Wójta Gminy Skołyszyn.  Już dzisiaj... wiecej »
baner_dni_gminy_skolyszyn_2011.jpg

"Pasowanie na czytelnika" zakończyło Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania
09.06.2011

8 czerwca 2011 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika”. W uroczystości udział wzięli uczniowie klasy II a i II b Zespołu Szkół Publicznych w Skołyszynie. Uroczystość pasowania na czytelnika wpisała się już w tradycję działań biblioteki. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się głośnym czytaniem wiersza J. Huszczy... wiecej »
p_024a.jpg

Informacja o stanie przygotowania do realizacji projektu dotyczącego systemów solarnych
09.06.2011

W dniu 7 czerwca 2011 roku, w Magurskim Parku Narodowym w Krempnej, odbyło się robocze spotkanie w sprawie realizacji projektu „Instalacje systemów energii odnawialnej w budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Biura Szwajcarsko – Polskiego Programu... wiecej »
07.06.2011r_a.jpg

Lisowianki na "Kropie"
06.06.2011

21 maja 2011 roku w Korczynie odbył się VIII Przegląd Pieśni i Muzyki Ludowej KROPA. W przeglądzie uczestniczyło 29 kapel ludowych, zespołów śpiewaczych, instrumentalistów i solistów. Na festiwalu zaprezentował się również zespół śpiewaczy „Lisowianki” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury Czytelnictwa w Skołyszynie. Panie... wiecej »
biblio_maj2011_184.jpg

Dzień Dziecka w Oskar Quad Tor
02.06.2011

1 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Przysiekach przeżyli niepowtarzalny i wyjątkowy Dzień Dziecka w Oskar Quad Tor w Bączalu Dolnym u państwa Moniki i Wiesława Reczków. Organizatorzy zapewnili różnorodne atrakcje: przejażdżki quadami, zjeżdżalnię, trampolinę, mecz piłki siatkowej, zawody sportowe i dyskotekę pod gołym niebem. Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i uczniowie Szkoły... wiecej »
img_2351.jpg

Zabawy logopedyczne
19.05.2011

Na całokształt rozwoju dziecka i jego powodzenia szkolne w dużej mierze wpływa mowa. Jest ona atutem w nawiązywaniu kontaktów społecznych, daje możliwość precyzyjnej komunikacji, stanowi narzędzie w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie własnych sądów, uczuć i upodobań. Zaburzenia i wady wymowy w znacznym stopniu utrudniają osiągnięcie sukcesów w szkole. Gminny... wiecej »
plakat.png

Dofinansowanie do solarów
19.05.2011

Instalacja solarna pozwala na uzyskanie znacznych oszczędności kosztów podgrzewania wody użytkowej dlatego coraz częściej na dachach domów można zaobserwować panele solarne. Z uwag na koszt inwestycji wiele rodzin na nie nie stać i nie dziwi nikogo zainteresowanie dotacjami i dofinansowaniami do tego typu działań. Związek Gmin Dorzecza Wisłoki z siedzibą w Jaśle w dniu... wiecej »
solary1.jpg

Obchody Dnia Strażaka
18.05.2011

W dniu 15 maja 2011 roku w Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej, gminie Fredropol odbyły się wojewódzkie obchody „Dnia Strażaka". Przybyły poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z całego Województwa Podkarpackiego. Wojewódzkie uroczystości zaszczycili  swoją obecnością liczni goście, m.in.:  Poseł Krystyna Skowrońska – Przewodnicząca ... wiecej »
pict0541.jpg

Podsumowanie działalności w OSP
10.05.2011

  W roku 2011 upływa kadencja władz statutowych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz oddziałów gminnych / równorzędnych / i powiatowych Związku OSP RP, a w roku 2012  - kadencja władz statutowych Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP województwa podkarpackiego.  W związku z tym w określonych terminach odbyły się się walne zebrania... wiecej »
logo_osp_1.jpg

Jak brzmi kultura? Jak wygląda? Chcesz to poczuć?
09.05.2011

Odwiedź Gminny Ośrodek Kultury i Czytelnictwa w Skołyszynie, a usłyszysz, zobaczysz i będziesz współtworzyć kulturę! Rozwiń swoje zainteresowania, aktywnie uczestnicząc w oferowanych przez nas zajęciach.    Ofertę kierujemy do przedstawicieli wszystkich grup wiekowych. Coś dla siebie znajdą u nas zarówno przedszkolaki, nieco starsze dzieci i młodzież... wiecej »
esape_w_sali_lustrzanej_gokicz.jpg

Skołyszyn

Kalendarz wydarzeń

Newsletter

Zapisz się już dziś! Badź na bieżąco!
Regulamin newslettera »
BIP Skołyszyn Magiczna Siepietnica OSP Skołyszyn LGD Liwocz LKS Skołyszyn projekt ePUAP System Informacji Przestrzennej Karta Dużej Rodziny GOKiCz OSP Swiecany Atlas Mikroporady KDR WOJ ZGDW ARKA-vet


Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie
Operacja mająca na celu wzrost atrakcyjności turystycznej Gminy Skołyszyn i najbliższej okolicy poprzez udostępnienie informacji za pomocą strony internetowej i filmu promującego walory turystyczne współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.1 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi